ششمین فراخوان صندوق علمی مشترک راه ابریشم منتشر شد

تهران-ایرنا- ششمین فراخوان صندوق علمی مشترک راه ابریشم موسوم به SRSF با همکاری آکادمی علوم چین ( CAS ) و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور منتشر شد.

به گزارش روز چهارشنبه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران ،این فراخوان در راستای فعالیت‌های پژوهشی مشترک میان محققین ایرانی و محققین آکادمی علوم چین در قالب پروژه‌های تحقیق و توسعه مشترک و کارگاه‌های مشترک اعلام و اجرایی  شده است.
صندوق علمی مشترک راه ابریشم حداکثر از ۶ طرح تحقیقاتی مشترک در دو زمینه علمی انرژی‌های تجدیدپذیر و مهندسی زیستی، حمایت می کند. 

بر اساس این فراخوان حداقل مدت زمان اجرای طرح پژوهشی در قالب فراخوان یک سال و حداکثر مدت زمان اجرای پروژه پژوهشی در قالب این فراخوان سه سال است.
همچنین حداکثر حمایت برای پژوهشگران ایرانی مبلغ  یک میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، این صندوق مشترک همچنین حداکثر از سه کارگاه مشترک در زمینه‌های علمی پشتیبانی خواهد کرد.
انرژی‌های تجدیدپذیر، علوم آب، علوم شناختی، فناوری نانو، مواد پیشرفته و مهندسی از جمله زمینه‌های مورد حمایت در برگزاری این کارگاه ها است.
در صورت برگزاری کارگاه در ایران، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا سقف ۳ میلیارد ریال به محققین ایرانی حمایت مالی میزبانی ارائه خواهد کرد. 
آکادمی علوم چین نیز هزینه‌های سفر بین‌المللی محققین چینی را برای شرکت در کارگاه تأمین می کند.
پژوهشگران ایرانی همچنین می‌توانند  تا ۴ تیر ۱۴۰۰ پروپوزال‌های مشترک خود را در سامانه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ثبت کنند. ارسال پروپوزال نهایی پژوهشگران ایرانی تنها از طریق سامانه صندوق میسر خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha