امکانات ارومیه برای میزبانی پاورلیفتینگ جام باشگاه‌های جهان عالی است

ارومیه- ایرنا- رییس فدراسیون بین‌المللی پاورلیفتینگ گفت: ارومیه شرایط و امکانات عالی و مناسب برای میزبانی اولین دوره جام باشگاه‌های جهان دارد و برگزاری این رقابت‌ها در این شهر با سطح بالایی همراه خواهد بود.

"گاستون پاراژ" بعد از بازدید از امکانات و زیرساخت‌های میزبانی ارومیه در جمع خبرنگاران افزود: این شهر از لحاظ سالن‌ها و محل اسکان ظرفیت‌های مناسبی برای میزبانی دارد و مردادماه امسال با حضور هشت تیم از ۷ کشور از جمله ایران شاهد رقابت‌هایی با کیفیت بالا خواهیم بود.

وی اضافه کرد: تاکنون حضور تیم‌هایی از قزاقستان، ازبکستان، تایوان، روسیه، کانادا و اوکراین در این رقابت‌ها به همراه دو تیم از ایران قطعی شده است.

رییس فدراسیون بین‌المللی پاورلیفتینگ ادامه داد: این رقابت‌ها در سه بخش اسکوات، پرس سینه و ددلیفت برگزار خواهدشد که هر ورزشکار ۳ فرصت داشته و بعد از انجام حرکات امتیازات توسط داوران مشخص خواهدشد.

پاراژ گفت: فدراسیون پاورلیفتینگ بیش از ۵۰ سال قدمت دارد و تلاش این فدراسیون رسیدن به بازی‌های المپیک است که در این خصوص هدف اول ما راه‌یابی به بازی‌های آسیایی ۲۰۲۶ بوده تا با توجه به حضور در رقابت‌های قاره‌ای امکان حضور در رقابت‌های آتی المپیک مهیا شود.

وی افزود: هم‌اکنون ۱۳۲ کشور عضو این فدراسیون بوده و چند کشور دیگر نیز در نوبت عضویت قراردارند.

رییس فدراسیون بین‌المللی پاورلیفتینگ، توسعه این رشته در ایران را بسیار موفقیت آمیز عنوان کرد و ادامه داد: برگزاری رقابت‌های اولین دوره جام باشگاه‌های پاورلیفتینگ که به پیشنهاد ایران در ارومیه برگزار خواهدشد، فرصت مناسبی برای معرفی هر چه بیشتر این رشته است .

پاراژ همچنین از سالن ۶هزار نفری غدیر ارومیه و باشگاه‌های ورزشی این  شهر بازدید کرد.

اولین دوره جام باشگاه‌های پاورلیفتینگ جهان با حضور ۶ تیم خارجی و ۲ تیم ایرانی مرداد امسال با رعایت همه موارد بهداشتی به میزبانی ارومیه برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha