فرماندارآباده:برگزاری بی‌طرفانه انتخابات فصل الخطاب دست اندرکاران است

شیراز- ایرنا- فرماندار آباده فارس، قانون را فصل‌الخطاب تمام مراحل نظارت و اجرای انتخابات در این شهرستان برشمرد و گفت:اعضای هیات‌ نظارت و اجرایی با امانتداری و رعایت اصل بی‌طرفی،رسالت سرنوشت‌ساز برگزاری انتخابات را انجام می‌دهند.

زین العابدین نیک مرام چهارشنبه درجمع خبرنگاران افزود:‌برنامه‌ریزی دشمنان ملت ایران در شرایط کنونی تحریم انتخابات است که بهترین گزینه برای بی‌اثر کردن برنامه‌های دشمنان، حضور پرشور و آگاهانه مردم در انتخابات و پای صندوق‌های اخذ رای است و بر این اساس همه تلاش خود را برای تحقق این مهم به کار می‌بندیم. 

وی با بیان اینکه هم اکنون آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات در این شهرستان را داریم، گفت: با ایجاد تحرک و نشاط اجتماعی و نیز برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند،نمایشی باشکوه از حضور، اقتدار و توانمندی نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مشارکت سیاسی و رقابت‌های انتخاباتی رقم می خورد.

فرماندار آباده افزود: در شهرستان آباده بیش از ۷۵هزار واجد شرایط رای دادن هستند که نزدیک به ۲هزار نفر از این آمار را رای اولی ها تشکیل می دهند.

نیک مرام گفت:‌ ۸۵ شعبه اخذ رای در انتخابات ۲۸ خردادماه در شهرستان آباده تعیین شده و از این تعداد ۶۲ شعبه ثابت شهری، هفت شعبه ثابت روستایی، ۲سیار شهری و ۱۴سیار روستایی هستند.

وی با بیان اینکه در این دوره از انتخابات با توجه به شرایط کرونایی برای شعبه‌های اخذ رای تصمیم‌گیری شده است افزود: برای شهر آباده و بخش مرکزی ۶۱ شعبه و بخش «بهمن و صغاد» ۲۴ شعبه تعیین شده است که نسبت به سال گذشته ۵درصد افزایش دارد.

فرماندار آباده با بیان اینکه در مجموع بیش از ۲هزار نفر در روند برگزاری انتخابات در شهرستان آباده مشارکت خواهند داشت افزود: تمام شعب اخذ رأی شهرستان توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان مورد بازدید قرار می‌گیرد تا شرایط لازم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شعب در روز اخذ رأی گیری فراهم شود.

نیک مرام با اشاره به تشکیل کارگروه رصد و ساماندهی فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در آباده گفت: فضای مجازی در حال حاضر از اصلی ترین محیط های تبلیغات برای کاندیداها به شمار می رود و همین موضوع اهمیت رصد و کنترل این فضا را برای برگزارکنندگان انتخابات چندبرابر می کند و قطعا هرگونه تخلف از سوی کاندیداها در فضای مجازی رصد و با متخلفان برخورد قانونی می شود.

وی با بیان اینکه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، نظام و کشور را بیمه خواهد کرد، اظهار داشت: با توجه به سابقه درخشان مردم شهرستان آباده برای حضور در انتخابات، این بار نیز در انتخابات ۲۸ خرداد ماه تکرار می شود.

 فرماندار شهرستان آباده با بیان این موضوع که محیط مناسبی برای استفاده خبرنگاران در ایام انتخابات در محل فرمانداری شهرستان برای انعکاس اخبار تعبیه شده است ابراز امیدواری کرد: اصحاب رسانه همچون دوره های گذشته درکنار مسئولین به برگزاری انتخاباتی پرشور کمک کنند.

آباده از شهرستان های شمالی فارس است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha