اختتامیه چهاردهمین جشنواره شعر انتظار استان مرکزی برگزار شد

ساوه - ایرنا- آیین اختتامیه چهاردهمین دوره شعر انتظار استان مرکزی با معرفی نفرات برتر و منتخب به کار خود پایان داد.


به گزارش ایرنا، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در مراسم اختتامیه این جشنواره شعر که با حضور نماینده مردم شهرستان در مجلس، فرماندار و شماری از مسئولان در سالن امام علی (ع) شهر مامونیه برگزار شد، گفت:فراخوان این جشنواره از پانزدهم بهمن پارسال طراحی، تهیه و توزیع شد.

«احمد جوانمرد» افزود: پس از پایان مهلت ارسال آثار، تعداد ۱۶۰ اثر از ۵۴ شاعر اهل ۱۵ استان کشور به دبیرخانه واصل و پس از بررسی های اولیه تحویل هیات داوران جشنواره شد.

وی ادامه داد: هیات داوران پس از بررسی های لازم، تعداد هشت اثر را به عنوان برتر و برگزیده جشنواره معرفی نمود و این آثار با حضور شاعران برگزیده در مراسم اختتامیه قرائت شد.
جوانمرد افزود: در انتهای این مراسم با حضور مسئولان از شاعران برتر و برگزیده با اهداء لوح، تندیس جشنواره و مبالغ نقدی تقدیر بعمل آمد.

به گفته او، علی سلیمیان از اصفهان،  سعید ربیعی از اراک و علی اصغر ذاکری از ساوه نفرات برتر این جشنواره بودند.

جوانمرد همچنین سمیرا یکه تاز از زرندیه، حبیب قاسمی از دلیجان، ندا نوروزی از تهران و علیرضا اطلاقی از ساوه را نفرات برگزیده این جشنواره عنوان کرد.
 اعجاز کلام و تاثیر ادبیات برهیچ کی پوشیده نیست
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم، گفت: اعجاز کلام و تاثیرگذاری ادبیات بر هیچ کس پوشیده نیست.

حجت‌الاسلام «محمد سبزی» با تاکید بر نقش مهم اصحاب فرهنگ و ادب در تصمیم گیری های اجتماعی و سیاسی، افزود: با ابزاری به نام هنر و کلام که خدای تعالی در ذات هنرمندان و شعرا قرار داده است، روند امور با سهولت بیشتری پیش خواهد رفت.

اختتامیه چهاردهمین جشنواره شعر انتظار استان مرکزی برگزار شد

 سبزی با اشاره به رسایی و تاثیر زبان هنر از اصحاب فرهنگ، هنر و قلم خواست تا مثل همیشه در راستای روشنگری افکار عمومی قدم بردارند و مردم را در انتخابات پیش رو  به سمت انتخابی صحیح و عاقلانه رهنمون نمایند.

وی اظهار داشت: عده ای سعی در این دارند که به عموم‌ مردم القاء نمایند که شرکت در انتخابات تاثیری در اداره آینده کشور ندارد و این اشتباه بزرگی است زیرا تجربه نشان داده است که ملت فهیم ایران اسلامی هرگاه انتخاب درستی داشته اند متضرر نشده اند.
نماینده مردم شهرستانهای ساوه و زرندیه با تاکید بر لزوم تکمیل و تجهیز سالن آمفی تئاتر شهر مامونیه، گفت: در سال جاری کمیته برنامه ریزی شهرستان مبلغ قابل توجهی بابت تکمیل این پروژه در نظر خواهد گرفت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha