مشارکت گسترده مردم در انتخابات، اقتدار ایران را تقویت می‌کند

شیراز-ایرنا-فرماندار شهرستان شیراز، انتخابات را از بزرگ ترین دستاوردهای بشری در حوزه اجتماعی و از افتخارات نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت:‌ مشارکت گسترده مردم، پشتوانه تصمیم‌گیری در عرصه های داخلی و حضور مقتدرانه در عرصه‌های بین‌المللی خواهد بود.

محمدرضا امیری چهارشنبه در جمع روسا و مسئولین مراکز ۱۳ گانه انتخابات شهرستان شیراز گفت: اساسا برگزاری انتخابات به عنوان نماد بارز مردم سالاری دینی مطرح است و اجازه تضعیف این دستاورد را نمی دهیم.

وی اظهار داشت: اولویت و دغدغه اصلی ما در جایگاه مجریان انتخابات، کیفیت برگزاری انتخابات است تا بتوانیم انتخاباتی خوب و قانونمند برگزار کنیم.

فرماندار شهرستان شیراز بیان کرد: در انتخابات پیش رو علاوه بر توجه به مؤلفه های سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت، مؤلفه سلامت و ایمنی فردی رأی دهندگان، داوطلبان و مجریان هم بسیار حائز اهمیت است.

امیری با برشمردن برخی از ویژگی های خاص این دوره از رقابت ها گفت: اولین ویژگی این دوره از انتخابات، موضوع میزان مشارکت مردمی است که به عوامل متعددی مرتبط است و البته تکلیف همه ماست که برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات تلاش کنیم چرا که مشارکت گسترده مردم، پشتوانه تصمیم‌گیری در عرصه های داخلی و حضور مقتدرانه در عرصه‌های بین‌المللی خواهد بود.

رئیس ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز ویژگی دوم را برگزاری انتخابات در شرایط بیماری کرونا برشمرد که بر نوع برنامه‌ریزی‌ها و تصمیمات، تاثیرات جدی داشته است و از جمله موجب افزایش قریب ۲۵ درصدی تعداد شعب اخذ رای در شهرستان شیراز شده است.

فرماندار شهرستان شیراز، افزایش ۲۵ درصدی شعب اخذ رای از ۶۸۳ شعبه در دور قبل به ۸۳۲ شعبه در این دوره از انتخابات را راهکاری برای کاهش زمان معطلی رای دهندگان در شعب اخذ رای و رعایت پروتکل های بهداشتی برشمرد و گفت:طبق برنامه ریزی انجام شده و برای پایش رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، در هر شعبه اخذ رای، یکی از اعضای شعبه مسئولیت کنترل موازین بهداشتی را برعهده خواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha