معاون استاندار: منطقه آزاد صنعتی بوشهر تبعات منفی مناطق تجاری را ندارد

بوشهر- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: منطقه آزاد صنعتی به عنوان مطالبه ۷۰ ساله مردم و بویژه فعالان اقتصادی این استان فرصتی خاص و فوق‌العاده است و تبعات منفی دیگر مناطق آزاد تجاری کشور را نخواهد داشت.

به گزارش ایرنا، سعید زرین‌فر روز چهارشنبه در آیین افتتاح کارخانه کاتالیست نفت و گاز در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر افزود: یک سری اظهارنظرهای منفی پیرامون منطقه آزاد صنعتی بوشهر مطرح شده‌است که بیشتر ناشی از ابهام در این موضوع است و با این حال نباید تبعات منفی مناطق تجاری به منطقه آزاد صنعتی بوشهر تعمیم داده شود.

وی اظهار داشت: ایجاد منطقه آزاد صنعتی زمینه‌ای برای تحول اقتصادی مهم در استان بوشهر است که سرمایه‏‌گذاری برای بسیاری از فعالیت‌‏های اقتصادی را در این استان توجیه‌‎پذیر خواهد کرد.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: در این زمینه اصحاب رسانه و فعالان اقتصادی این استان باید سعی کنند با تبیین اینکه مناطق آزاد صنعتی تبعات منفی مناطق آزاد تجاری را ندارد برای موفقیت ‎هرچه بیشتر  منطقه آزاد صنعتی بوشهر تلاش کنند.

زرین‌‎فر ادامه داد: منطقه آزاد بوشهر با توجه به اینکه با مرکزیت منطقه ویژه اقتصادی تعریف شده بسیاری از ظرفیت‌‏های لازم را دارا است که این ظرفیتی برای منطقه آزاد صنعتی بوشهر است.

وی اظهار کرد: منطقه آزاد صنعتی بوشهر می‎‌تواند این استان را از بن بستی که در مقایسه با استان‌‏های همجوار دارد خارج کند زیرا در منطقه‎‌ای با بهترین شرایط واقع است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر در ارتباط با اهمیت سرمایه‌‏گذاری ادامه داد: در بحث سرمایه‌‏گذاری اینکه دولت‎‌ها در حوزه اقتصادی سرمایه‎‌گذاری کنند قابل قبول نیست زیرا دولت تنها باید به عنوان حمایت کننده در این بخش ظاهر شود.

وی افزود: در بخش سرمایه‏‌گذاری رسالت مهم دولت تسهیل‎گری برای ورود بخش خصوصی است که دوات همواره نسبت به تحقق این مهم اهتمام ویژه داشته است.

زرین‌‏فر با اشاره به افتتاح کارخانه کاتالیست نفت و گاز در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر گفت: راه‌‎اندازی این واحد به عنوان نخستین واحد کاتالیست کشور کاری مهم و شجاعانه است.

وی افزود: امید است این واحد بتواند در ادامه نقشه ترسیمی فراروی خود را با موفقیت سپری کند.

شرکت صنایع شیمیایی آرتین آزمان به عنوان نخستین واحد تولید کاتالیست پالایشگاهی مرکاپتان زدایی کشور با سرمایه‎‌گذاری مشترک سرمایه‏‌گذاران ایرانی و روسی روز چهارشنبه در آیینی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر بهره‌برداری شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha