رئیس کل دادگستری کرمان: مبارزه قوه قضائیه با مظاهر فساد ادامه دارد

کرمان - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: قوه قضائیه قاطع، بی امان و محکم با مظاهر فساد ،خصوصا فساد اقتصادی مبارزه و برخورد خواهد کرد اما این کافی نیست و باید بسترها و کانون های فساد را شناسایی کرد.

به گزارش ایرنا یدالله موحد روز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه رئیس دادگستری بم گفت: دستگاه قضایی کشور طیف بزرگ و وسیعی از قضات متعهد و عادل را دارد که در تحقق عدالت دلسوزانه تلاش می کنند

او بیان کرد: قطار تحول در دستگاه قضایی کشور با شتاب مناسبی در حال حرکت است و این زحمت بر دوش قضات است که بتوانند در چارچوب محورها و اهداف متعالی سند تحول حرکت کنند.

به گفته موحد باید نور امیدی که در دل مردم ایران تابیده شده است هر روز روشن و روشن تر شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان افزود: در ۲ سال گذشته اتفاقات خوب و ارزشمندی در قوه قضاییه دیده شده است و بحث فسادستیزی در محور تحول براساس اسناد بالا دست نظام قضایی کشور و در برنامه تحولی دستگاه در دستور کار قرار گرفته است.

موحد اظهارداشت: فساد ستیزی با عدالت رابطه مستقیم دارد و لازم و ملزوم یکدیگر هستند اگر در دستگاه قضایی کشور شاهد مراجعات پرتراکم و ورودی قابل توجهی از پرونده ها به واحدهای قضایی و دادگستری هستیم منشا آن در فساد و ناکارآمدی است

رئیس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: امروزه با بجران ناکارآمدی مواجه ایم و باید همگی در یک مسیر حرکت کنیم تا یک مبارزه بی امان، مستمر و پایدار را با بسترها و کانون فساد دنبال کنیم.

به گفته او لازمه مبارزه جامع و متوازن در امر فساد تحولات چشمگیر در تمام بخش های جامعه است

وی گفت: در فساد شاخ و برگ در پیوندها و ساختارهای جامعه ما در هم تنیده شده است و ریشه درخت فساد را باید خشک و قطع کرد و لازمه آن حضور یک فرد فسادستیر،تحول گرا و مردم محور در بالاتری مقام اجرایی کشور است تا بتواند این مبارزه را قوت ببخشد.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان تاکید کرد: یک دولت کارآمد و جهادی،دولتی است که ظرفیت های داخلی کشور را باور داشته باشد که این امر با پشتیبانی قوی و مقتدر مردم در پای صندوق های رای امکان پذیر است.

یدالله موحد بیان کرد: یکی از محورهای تحول در دستگاه قضایی توجه به حقوق عامه است امروز کشور ما فرصت ها، ظرفیت ها و امکانات غیرقابل شمارشی در اختیار دارد

به گقته موحد یک درصد جمعیت جهان و ۷ درصد ثروت ها و منابع خدادادی در کشور ماست و در استفاده نکردن از این منابع و فرصت ها رتبه اول جهان را داریم.

رئیس کل دادگستری استان کرمان خاطرنشان شد: امروزه مصادق بارز حقوق عامه این است که دستگاه قضایی کشور به فعال سازی این ظرفیت ها کمک کند و متاسفیم از وجود این حجم از نیروی بیکار در کشور در صورتی که بنگاه های دانش بنیان اقتصادی کشور و کارگاه های مولد تعطیل شده اند.

موحد گفت: یکی دیگر از محورهای تحول در دستگاه قضایی مشارکت جویی است . قوه قضاییه در چندسال گذشته در زمینه جذب مشارکت مردم برای همکاری با دستگاه قضایی و تحقق اهداف عالیه قوه قضاییه مشارکت تمام دستگاه ها و مردم را می طلبد.

او گفت : بالغ بر  پنجهزار مصلح در استان کرمان وجود دارد و حجم عظیمی از معتمدین، متنفذین و مصلحین به عنوان عضو و یا دبیر شورای حل اختلاف با دستگاه قضایی همکاری می کنند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان عنوان کرد: نظام قضایی کشور ما از ابتدای انقلاب تاکنون گام های بلندی برای خدمت به مردم برداشته است تا عدالت در دسترس مردم قرار گیرد.

موحد تصریح کرد: با حضور بیش از ۴۰ قاضی در سطح شهرستان بم امروزه ساختار قضایی این شهرستان توسعه پیدا کرده و چند واحد قضایی دیگر نیز در منطقه تاسیس شده است.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان در بحث انتخابات اظهارداشت: هر شخصی که در موقعیت رسمی یا غیررسمی قرار دارد وظیفه مشارکت در انتخابات را دارد و امروزه در یک طرف کشور دشمنان قرار دارند که از حلقوم آن ها تحریم انتخابات بلند می شود و طرف دیگر مکتب حاج قاسم، شهدا و امام راحل قرار دارد باید ببینیم در این موقعیت حساس و مهم کدام طرف قرار داریم.

موحد در پایان توضیح داد: اگر امروز حاج قاسم سلیمانی ما را فراخوان می داد چه می گفت ؟ باید به ندای شهدا لبیک بگوییم و وظیفه مان را انجام دهیم و امیدوارم  انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸خردادماه باشکوه برگزار و برگ زرینی به افتخارات جمهوری اسلامی ایران اضافه شود.

در این مراسم مصطفی عارف کیا به مقام بازنشستگی نائل آمد و حسین رمضانی زاده به عنوان رئیس دادگستری بم منصوب شد. رمضانی زاده ریاست دادگستری کوهبنان و بردسیر را در کارنامه خود دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha