فرماندار: امنیت مطلوب مرزهای سلماس پایه ای برای جذب سرمایه‌گذاری است

ارومیه- ایرنا - فرماندار سلماس گفت: امنیت مطلوبی در مرز این شهرستان برای توسعه و سرمایه گذاری در حوزه های اقتصادی و گردشگری حاکم است و باید از این فرصت و ظرفیت به درستی استفاده شود.

علی اکبر عسکری روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از پاسگاههای مرزی شهرستان سلماس در مصاحبه با خبرنگار ایرنا، امنیت موجود در مرزهای کشور را در سطح منطقه مثال زدنی عنوان کرد و افزود: اگر جانفشانی مرزداران غیور و مردم مرزدار و همیشه در صحنه نبود، این امنیت پایدار در مرزها هرگز برقرار نمی شد.

وی با اشاره به تلاش شبانه روزی مرزبانان برای دفاع از تمامیت ارضی کشور اضافه کرد: امنیت پایدار در مرزهای کشور، مرهون تلاش مرزبانانی است که در دورترین نقاط و در شرایط بسیار سخت و دشوار، هوشیارانه در مرزها حضور دارند تا اجازه نفوذ دشمن را به خاک ایران اسلامی ندهند.

وی بیان کرد: امکاناتی که امروزه در اختیار پاسگاه های مرزی کشورمان قرار داده شده، زمینه تسلط و کنترل بیشتر مرزبانان به مرزها را فراهم کرده و تمام موارد و حرکات از هر لحاظ در مرزها رصد می شود.

فرماندار سلماس اظهار کرد: سلماس ۸۵ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه دارد که اجرای طرح انسداد مرزی در آن به ۹۸ درصد رسیده است.

عسکری ادامه داد: اجرای طرح انسداد مرزی باعث رونق کشاورزی، دامداری، قالی بافی و صنایع دستی در روستاهای مرزنشین شده است.

به گزارش ایرنا ، سلماس یکی ازشهرهای شمال آذربایجان غربی به شمار می رود که نزدیک ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و هم مرز با کشور ترکیه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha