وزارت خارجه فلسطین سفیران چهار کشور اروپایی را احضار کرد

تهران- ایرنا- وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین سفیران اتریش، چک، انگلیس و بلغارستان را در پی رای منفی کشورهای شان به قطعنامه های مربوط به فلسطین در شورای حقوق بشر و سازمان بهداشت جهانی، احضار کرد.

به گزارش خبرگزاری فلسطینیی «معا»، « امل جادو شکعه» معاون وزارت امور خارجه فلسطین روز سه شنبه گفت: رهبری فلسطین از این رای که چراغ سبز به رژیم اسرائیل برای ادامه تجاوز و نقض سازماندهی شده حقوق ملت فلسطین شمرده می شود، شوکه شده است.

وی افزود: این اقدام فرهنگ رهایی از مجازات را تقویت می کند و به اسرائیل  فرصت تثبیت اشغالگری و ادامه آپارتاید و ظلم و ستم می دهد که مطابق قانون بین الملل جنایت علیه بشریت شمرده می شود.

وزارت امور خارجه فلسطین ضمن ارایه نامه اعتراض آمیز وزیر امور خارجه فلسطین به سفیران این چهار کشور اروپایی از آنان خواسته است، از وزارتخانه های متبوع خود بخواهند در باره رای منفی شان در شورای حقوق بشر و سازمان بهداشت جهانی توضیح دهند.

وزارت خارجه فلسطین همچنین اعلام کرده است که روز پنجشنبه سفیر آلمان را در همین رابطه احضار خواهد کرد.

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد پنجشنبه گذشته در ژنو سوئیس با ۲۴ رای موافق، ۹ رای مخالف و ۱۴ رای ممتنع با تشکیل کمیته تحقیق در مورد نقض حقوق بشر در اراضی اشغالی فلسطین موافقت کرد.

نظامیان اشغالگر صهیونیست از دوشنبه ۲۰ اردیبهشت حملات و تجاوزهای وحشیانه خود علیه باریکه غزه و فلسطینی‌ها را به مدت ۱۲ روز شروع کردند.

در این جنگ ظالمانه که تا بامداد جمعه گذشته (۳۱ اردیبهشت) ادامه داشت رژیم صهیونیستی با حملات همه جانبه از زمین، دریا و هوا به مناطق مسکونی، زنان و کودکان فلسطینی را به شهادت رساند.

در حملات ۱۲ روزه رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکنون ۳۰۳ فلسطینی به شهادت رسیدند و هزاران تن دیگر زخمی شدند.

گروه های مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به ادامه تجاوزهای صهیونیست ها و حملات به غزه، اقدام به موشک باران سرزمین‌های اشغالی کردند که به دنبال آن ۱۲ صهیونیست کشته شدند.

کابینه رژیم صهیونیستی پس از۱۲روز ناتوانی در متوقف کردن حملات موشکی گروه های مقاومت در غزه، پنجشنبه شب در یک نشست ۳ ساعته به طور  اجماع با آتش بس موافقت کرد.

این آتش بس از ساعت ۲ بامداد روز جمعه، (۳۱ اردیبهشت ماه) میان گروه های فلسطینی و رژیم صهیونیستی برقرار شد و ملت فلسطین پیروزی مقاومت را جشن گرفتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha