اصفهان آماده حمایت از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان است

اصفهان، ایرنا، معاون توسعه و منابع استانداری اصفهان گفت: این استان آمادگی دارد تا با همکاری همه دستگاه ها از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر برای پوشش حداکثری جامعه هدف آن حمایت کند.

به گزارش ایرنا، ایوب درویشی روز سه شنبه در جلسه با مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور با اعلام آمادگی اصفهان برای انعقاد تفاهمنامه همکاری با این صندوق افزود: استانداری آمادگی دارد تا با انعقاد این تفاهمنامه، آن را بصورت پایلوت در استان اجرا و برای پوشش بیمه ای کامل جامعه هدف اقدام کند.

وی با تاکید به اینکه این صندوق باید به افراد تحت پوشش خود نگاه ویژه داشته باشد، افزود: با وجود رشد اصفهان در جذب جامعه هدف صندوق بیمه اجتماعی، فقط ۱۵ درصد از جمعیت مشمول آن جذب شده و ۸۵ درصد از جمعیت باقی مانده شرایط لازم را ندارند که می طلبد با همکاری نهادهای دولتی، این صندوق اقدام ویژه ای انجام دهد تا به سرنوشت صندوق های دیگر مبتلا نشود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری اصفهان تصریح کرد: مخاطب ما جمعیت هدفی است که در شرایط فعلی محروم بوده و غفلت از آنها ممکن است در آینده آسیب های مختلفی برای کشور در پی داشته باشد.

وی افزود: جمعیت هدف صندوق بیمه اجتماعی در استان اصفهان حال خوبی ندارند و با خشکسالی های اخیر، کشاورزان و روستاییان برای تامین حداقل نیازهای معیشتی و اقتصادی خود درمانده اند و درعین حال پوشش بیمه ای، حداقل نیازی است که باید مرتفع شود.

درویشی تاکید کرد: اغناسازی کشاورزان، روستاییان و عشایران برای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی، کار بخشداران و دهیاران و شوراهای روستایی است که زیر نظر استانداری هستند و ما می توانیم با همکاری آنها، جمعیت بیشتری را تحت پوشش این صندوق قرار دهیم.

وی همچنین با اشاره به بحران خشکسالی استان گفت: بیشتر مناطق اصفهان با خشکسالی شدید روبروست و پیشنهاد می کنیم که کشاورزان، روستاییان و عشایران مستقر در این مناطق در پرداخت حق بیمه صندوق بیمه اجتماعی و جرایم دیرکردها، مورد توجه قرار گیرند.

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر وابسته به وزارت رفاه و تأمین اجتماعی‌ است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha