رفع نقاط حادثه خیز جاده های خراسان شمالی نیازمند توجه ویژه است

بجنورد-ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: سالانه ۲۰ میلیون مسافر از این استان گذر می کنند از این رو اصلاح و رفع نقاط پرتصادف و حادثه خیز در جاده های این استان نیازمند نگاه ویژه سازمان راهداری است.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان شمالی ،محمدعلی شجاعی سه شنبه شب  در دیدار با رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: توجه به رفع نقاط حادثه خیز، ایجاد ابنیه و پل، بهره مندی از سرفصل های اعتبارات ملی در حوزه راه های استان باید مورد تاکید قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی  با بیان اینکه پیشران اقتصادی این استان کشاورزی است خاطرنشان کرد: شاکله اصلی زندگی روستاییان به راه بستگی دارد و از این رو باید توجه بیشتری به این حوزه مبذول شود.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به سیل سال ۹۸ افزود: در این سیل کمبود ماشین آلات به شدت احساس شد ،هر چند به همت مدیران اقدامات خوبی صورت گرفت، اما در این حوزه هم نیازمند نگاه ویژه و دلسوزانه وزارت راه هستیم.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هم با بیان اینکه اقدامات زیربنایی خوبی در استان انجام شده است گفت: اولویت اصلی کار ما در تمام استان ها انعقاد تفاهم نامه برای ارتقای شاخص های توسعه، اتمام پروژه ها با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد و افتتاح آن تا پایان دولت است.

داریوش امانی اظهار داشت: رسیدگی به راههای اصلی و ‌مرزی و رفع نقاط حادثه‌خیز از دیگر اولویت های این سازمان است.

داریوش امانی، معاون وزیر راه وشهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای عصر امروز وارد خراسان شمالی شده است.

بازدید از محورهای روستایی، شرکت در نشست شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان از جمله برنامه های سفر به این استان است.

بر اساس این گزارش اکنون ۷۰ درصد از جمعیت روستایی خراسان شمالی از راه مناسب برخوردار هستند که این رقم ۱۰ درصد از میانگین کشوری پایین تر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha