حزب فرزندان ایران از مهرعلیزاده اعلام حمایت کرد

تهران- ایرنا- دبیرکل حزب فرزندان ایران زمین از نامزدی «محسن مهرعلیزاده» نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام حمایت کرد.

«جمشید ایرانی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا، حزب فرزندان ایران زمین را عضو ائتلافی موسوم به «جبهه اصلاح طلبان ایران» معرفی کرد و اظهارداشت: با توجه به اینکه مهرعلیزاده اعلام کرده که اصلاح طلب است و می‌خواهد دولت سوم رییس اصلاحات را ایجاد کند، از او حمایت خواهیم کرد. همتی چیزی اعلام نکرده و در دوره‌ای عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران بوده است و بعد از مدتی کنار کشید. در هر صورت روی مهرعلیزاده اجماع کرده‌ایم.

جبهه اصلاح طلبان ایران متفاوت از جبهه اصلاحات ایران است که در آن چهره های مشهور اصلاح طلب حضور دارند. جبهه اصلاحات تاکنون در مورد اعلام حمایت رسمی از هر یک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سکوت کرده و به طرفداری از هیچ نامزدی بیانیه نداده است.

«آذر منصوری» سخنگوی جبهه اصلاحات اخیرا گفته بود: « متاسفانه شاهدیم افرادی عنوان و نام اصلاح طلبی را یدک می کشند، در حالیکه هیچ نسبتی با گفتمان اصلاحات ندارند و عملا در خدمت جریان رقیب اصلاحات عمل می کنند.»

این در حالی است که ایرانی تاکید دارد جبهه اصلاح‌طلبان ایران دارای پیشینه ای قوی است. او گفت: «این جبهه از سال ۷۸ با حضور ۱۹ حزب سیاسی شکل گرفت و نخستین مجموعه‌ای بود که سال ۹۱ در فضایی که شورای هماهنگی جبهه دوم خرداد از انتخابات کناره گیری کرده بود، وارد عرصه انتخابات شد.»

دبیرکل حزب فرزندان ایران افزود: در آن فضا جبهه اصلاح‌طلبان در دیدار با مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی آغاز فعالیت انتخاباتی در سال ۹۲ را کلید زد. در واقع، آقای خاتمی، علی اکبر ناطق نوری و هاشمی رفسنجانی اصرار داشتند تا فضای سرد آن انتخابات را تغییر دهیم. در این فضا جبهه اعتدال‌گرایان هم ورود پیدا کرد و ائتلافی میان جبهه اصلاح طلبان و اعتدال گرایان شکل گرفت. در انتخابات ۹۶ هم وقتی محمدرضا عارف به عنوان رییس شورای سیاست گذاری اصلاحات انتخاب شد به او گفتیم ورود شما به این شورا به اعتبارتان آسیب می‌رساند.

ایرانی با دعوت به مناظره سخنگوی جبهه اصلاحات ایران افزود: خانم منصوری عنوان کرده است جبهه اصلاح طلبان ایران اصالت ندارد و مشخص نیست که چه کسانی هستند. ما هم به دلیل اینکه می‌خواستیم اجماعی میان اصلاح‌طلبان در انتخابات شکل بگیرد مدتی را سکوت کردیم اما این رفتار سخنگوی جبهه اصلاحات را مناسب نمی دانیم.

ایرانی رویکرد جبهه اصلاح‌طلبان ایران را حضور پرشور در انتخابات توصیف کرد و گفت: گزینه اصلی این جبهه برای انتخابات ریاست‌جمهوری محسن مهرعلیزاده است و در این باره دیداری هم با او داشته‌ایم و نقطه نظرات خود را اعلام کرده‌ایم. عبدالناصر همتی هم گزینه حزب کارگزاران سازندگی ایران است.  همتی اعلام کرد که مستقل وارد انتخابات شده و نگفت که اصلاح‌طلب است اما مهرعلیزاده خاستگاه خود را اصلاح‌طلبی عنوان کرد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha