منافی: بازی های تیم ملی فوتبال ساده نیست

تهران- ایرنا- بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: عراق و بحرین از نظر فنی از ما ضعیف تر هستند اما همیشه مقابل ما انگیزه دارند.

جواد منافی در گفت و گو با ایرنا، درباره دیدار روز پنجشنبه تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل هنگ کنگ و درچارچوب انتخابی جام جهانی اظهار داشت: به نظر من دیدار اول خیلی نمی‌تواند برای ما سخت باشد. ما دو بازی سخت مقابل عراق و بحرین داریم و باید در این بازی ها به پیروزی برسیم.

وی ادامه داد: همه ما به موفقیت تیم ملی امید داریم و تیم ملی را حمایت می کنیم چون شرایط حساسی دارد. البته اینکه بدون بازی دوستانه به بحرین رفتیم کار را سخت می کند اما حتماً خواسته سرمربی بوده و اسکوچیچ با توجه به مجموع شرایط این تصمیم را گرفته که به نفع تیم ملی باشد.

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: چهار بازی تیم ملی در بحرین اصلا ساده نیست. باید به یاد داشته باشیم که بحرین و عراق همیشه گربه‌سیاه فوتبال ایران بودند و مقابل ایران انگیزه آنها صد برابر می شود. بحرین و عراق از نظر فنی از ما ضعیف تر هستند اما مقابل تیم ملی همیشه انگیزه دارند، به خاطر همین کمی کارمان سخت است.

منافی ضمن اشاره به این مسئله که تیم ملی در هر پست دو بازیکن درجه یک دارد، افزود: به نظر من سطح فنی عراق و بحرین خیلی بالا نیست و حداقل نسبت به ما تیم‌های خوبی نیستند. نفرات ما در آسیا و حتی در اروپا تاثیر گذار هستند اما فقط و فقط باید حواسمان به انگیزه بحرین و عراق باشد. مسلما آنها هر کاری می کنند تا مقابل ما امتیاز بگیرند.

وی در خصوص این که به نظرش تیم ملی برای صعود به مرحله بعدی جام جهانی چقدر شانس دارد؟ گفت: ما نسبت به بقیه تیم ها شانس بیشتری داریم. ما از نظر فنی از تمام تیم‌های گروه بهتر هستیم فقط باید تمرکز کنیم و اجازه ندهیم کار به اما و اگر بکشد. کلید صعود به مرحله بعد پیروزی مقابل بحرین و عراق است که انشاالله این اتفاق رخ می دهد.

گفتنی است ملی پوشان فوتبال کشورمان پنجشنبه ۱۳ خرداد در منامه به مصاف تیم ملی فوتبال هنگ کنگ خواهند رفت. ۱۷ خرداد نیز رو در روی بحرین قرار خواهند گرفت و جمعه ۲۱ خرداد نیز باید به مصاف کامبوج بروند. آخرین بازی ایران نیز در این مرحله ۲۵ خردادماه و برابر عراق خواهد بود.

در حال حاضر تیم های عراق، بحرین و ایران با ۱۱، ۹ و ۶ امتیاز به ترتیب تیم های اول تا سوم هستند و هنگ کنگ و کامبوج نیز با ۵ و یک امتیاز در رده های بعدی قرار دارند.

برنامه کامل بازی های تیم ملی فوتبال ایران:
۱۳ خرداد
* ایران - هنگ کنگ؛ استادیوم المحرق - ساعت ۱۹ 
* بحرین - کامبوج؛ استادیوم ملی بحرین - ساعت ۲۱ 

۱۷ خرداد
* عراق - کامبوج؛ استادیوم المحرق - ساعت ۱۹
* ایران - بحرین؛ استادیوم ملی بحرین - ساعت ۲۱

۲۱ خرداد
* کامبوج - ایران؛ استایوم خلیفه - ساعت ۱۹
* هنگ کنگ - عراق؛ استادیوم المحرق - ساعت ۲۱

۲۵ خرداد
* بحرین - هنگ کنگ؛ استادیوم ملی بحرین - ساعت ۲۱
* ایران - عراق؛ استادیوم خلیفه - ساعت

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha