داور زنجانی در مسابقات کشتی جام یاشار دوغو ترکیه قضاوت خواهد کرد

زنجان - ایرنا - اکبر نصیری از داوران درجه یک بین المللی این استان در معیت تیم ملی کشتی آزاد جمهوری اسلامی ایران به منظور قضاوت، راهی مسابقات بین المللی جام یاشار دوغو ترکیه می‌شود.

این داور زنجانی فعال در عرصه ورزش کشتی، گفت: از سوی فدراسیون کشتی ایران به منظور قضاوت در این دوره از مسابقات بین المللی ترکیه که اوایل تیر ماه امسال در اوزان مختلف و با حضور برترین‌های جهان برگزار می شود برگزیده شده‌ام.

اکبری نصیری، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: برای قضاوت در این رقابت های بین المللی که جزو مسابقات گزینشی المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز هست از آمادگی لازم برخوردارم و اگر شرایط کرونایی اجازه دهد با صلاحدید فدراسیون کشتی عازم این پیکارها خواهم شد.  

وی با بیان اینکه از سوی فدراسیون کشتی ایران به عنوان تنها داور ایرانی برای قضاوت در این رقابت ها انتخاب شده ام، اظهار داشت: قریب ۳۰ سال پیش به عنوان کشتی گیر در مسابقات جام بین المللی یاشار دوغو ترکیه حضور یافتم که توانستم در وزن ۴۸ کیلوگرم آزاد به نشان نقره دست پیدا کنم.

 نصیری با اشاره به اینکه از ۱۰ سالگی به این رشته ورزشی روی آورده و به دفعات نیز در مسابقات برون مرزی حضور یافته و برای ورزش کشور و استان زنجان فخرآفرین شده ام، تصریح کرد: تاکنون نیز به عنوان داور در بیش از ۱۵ مسابقه برون مرزی ازجمله در رقابت های قهرمانی جوانان آسیا در مغولستان و جام یارگین از تورنمنت های معتبر جهانی روسیه در سال ۹۳، مسابقات جهانی نوجوانان و انتخابی بازی های المپیک در کشور بوسنی هرزگوین سال ۹۴، نوجوانان جهان در یونان و مسابقات آسیایی جوانان هند در سال ۹۷ به عنوان داور حضور داشته و سوت زده ام.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha