شیراز زمین فوتبال ساحلی ندارد
رییس کمیته فوتبال ساحلی فارس

شیراز-ایرنا- رییس کمیته فوتبال ساحلی استان فارس با بیان اینکه اغلب شهرهای کشور دارای زمین‌های استاندارد فوتبال ساحلی هستند،کلان شهر شیراز از داشتن زمین فوتبال ساحلی محروم است.

حمیدرضا زارعی  سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود:شهرهای دیگر  می توانند حتی میزبان مسابقات خارجی در رشته فوتبال ساحلی هم باشند.

وی ادامه داد: حدود هفت ماه پیش نامه نگاری ها و جلسات مختلفی با اعضای شورا شهر شیراز و همچنین رییس تربیت بدنی شهرداری شیراز در مورد احداث زمین فوتبال ساحلی در شیراز برگزار کردیم.

وی اضافه کرد: مسئول تربیت بدنی شهرداری شیراز تاکنون هیچگونه قدمی برای احداث نخستین  زمین فوتبال ساحلی در شهر شیراز برنداشته و این درحالی است که شهردار منطقه چهار شیراز وهمچنین لیلا دودمان و نوذر امامی اعضای شورای شهرموافقت خود را برای ساخت زمین ساحلی در باغ جنت اعلام کردند و صورت جلسه نیز صادر شده است.

کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ساحلی ایران ادامه داد: جای تعجب است که معاون فرهنگی، ورزشی شهرداری شیراز موافقت خود را برای در اختیار گذاشتن بودجه کافی برای ساخت این زمین در بوستان جنت اعلام کرده است اما مسئول تربیت بدنی شهرداری همکاری نمی کند و نمی دانم چرا این کار را می کند و با احساس پاک علاقه مندان به این رشته که سالها در حسرت داشتن یک زمین رنج می برند بازی می کند؟  

زارعی گفت: با احدات زمین فوتبال ساحلی رشته هایی همچون والیبال،هندبال، کبدی، کشتی، دو و میدانی، راگبی و سایر رشته هایی که ورزش ساحلی دارند می توانند برای علاقه مندان خود از این زمین استفاده کنند.

رییس کمیته فوتبال ساحلی ادامه داد: سرانجام پس از مدت ها دوندگی قرار است پنجشنبه ۱۳ خردادماه در دفتر معاون فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری شیراز و با حضور  رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و ورزشی شورا جلسه ای تشکیل شود  تا این موانع برداشته شود امیدوارم این اتفاق بیفتد و خبر خوشحال کننده ای برای علاقه مندان از درون این جلسه بیرون بیاید.

در سال های نه چندان دور شهر شیراز ۲ تیم فوتبال ساحلی در لیگ بر تر کشور و ۲ تیم هم در دسته یک داشت اما رفته رفته به دلیل مشکلات مالی و نداشتن زمین تمرین تمام تیم‌ها عطای کار را به لقایش بخشیدند و چندسالی این رشته در استان فارس دچار رکورد شد اما کمتر از یک سال است که باانتصاب رییس کمیته فوتبال ساحلی فارس ،فعالیت این رشته جذاب و سخت آغاز شده است.

دراوج سال هایی که فارس ۲ تیم در لیگ برتر داشت چندین بازیکن از این استان هم به عضویت تیم ملی درآمد ند و در جام جهانی فوتبال ساحلی هم بازی کردند که می توان به علی میزرا استواری و حمیدرضا زارعی اشاره کرد.

همچنین مسوول کمیته  فوتبال ساحلی استان فارس ۲۶ آبان ماه ۱۳۹۹ با بیان اینکه  شاید تیم فارس به لیگ فوتبال ساحلی نرود چون زمین استاندارد ندارد به ایرنا گفته بود: بر اساس نامه فدراسیون فوتبال در صورتی که تا بهمن ماه ۹۹ نتوانیم زمین استاندارد برای مسابقه تهیه کنیم از لیگ برتر فوتبال ساحلی محروم می‌شویم.

حمیدرضا زارعی افزوده است: در گذشته نه چندان دور استان فارس ۲ تیم در لیگ برتر و یک تیم در دسته یک و چندین ملی پوش داشت و در زمین بعثت شیراز که یکی از چهار زمین استاندارد کشور بود و دیگر نامی از آن نیست تمرین می کردیم و مسابقه می دادیم.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت : هم اینک مجموعه ورزشی بعثت شیراز  در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته است و این رشته از داشتن زمین محروم است و فارس تنها استانی است با توجه به سابقه خوب از داشتن یک زمین محروم است و تامین زمین استاندارد حداقل خواسته علاقه مندان زیاد این رشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha