ممنوعیت شنا در محدوده سدها و تاسیسات آبی استان تهران

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با بیان اینکه شنا کردن در محدوده سدها ممنوع است، گفت: با توجه به فرارسیدن فصل گرما از هموطنان درخواست داریم که از آبتنی در تاسیسات آبی، کانال ها و دریاچه سدها پرهیز کنند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، «یوسف رضاپور» روز سه شنبه با اعلام این مطلب، افزود: همه ساله با آغاز فصل گرما و به ویژه در روزهای پایانی هفته و روزهای تعطیل، شاهد ورود شهروندان و گردشگران به حاشیه رودخانه ها و تاسیسات آبی، بدون توجه به علایم هشدار دهنده و اطلاعیه های مکرر این شرکت هستیم که این سهل انگاری و بی توجهی، موجب بروز خسارت های جانی و مالی فراوان می‌شود.

وی با بیان اینکه شرایط رسوبی کف دریاچه سدها، وجود ریشه و شاخه درختان، نداشتن دید کافی و امکان برخورد با اجسام سفت و نوک تیز از دلایل ممنوعیت آبتنی در دریاچه سدها است، گفت: برخی از سازه های آبی در زیر دریاچه سدها تعبیه شده که در مجاورت آن، مکش آب به شدت افزایش می یابد بنابراین شنا در این تاسیسات آبی باعث می شود که افراد به زیر آب کشیده شده و در نتیجه غرق شوند.

رضاپور با هشدار اینکه تغییرات دمایی در لایه های مختلف آب بسیار شدید و خطرناک است، اظهار کرد: نوع طراحی کانال های آبیاری کشاورزی با استخر و مکان های تفریحی کاملا متفاوت است به طوری که حجم آب زیادی با دِبی متغیر در کانال ها جریان دارد و این کانال ها بسیار عمیق و شدت جریان آب در آن ها زیاد و حتی برای شناگران ماهر نیز خطرناک است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری شماری از هموطنان به دلیل توجه نکردن به تابلوهای هشدار دهنده ممنوعیت شنا در حریم دریاچه سدها و تاسیسات آبی غرق شدند و در این راستا علاوه بر اطلاع رسانی مکرر از طریق رسانه ها، در محل سدها، کانال ها و حوضچه های تغذیه مصنوعی تابلوهای هشدار دهنده در حریم دریاچه سدها و تاسیسات آبی نصب شده است تا هموطنان به این تابلوها توجه لازم را داشته و از شنا در مناطق ممنوعه پرهیز کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران در پایان هشدار داد: در صورت بروز هرگونه حادثه ای، عواقب آن متوجه خود اشخاص است و این شرکت در این خصوص هیچ گونه مسئولیتی بر عهده ندارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha