تولید شیرخشک رژیمی برای نخستین بار در کشور

تهران - ایرنا - رئیس اداره شیرخشک‌های رژیمی و غذاهای ویژه سازمان غذا و دارو از صدور مجوز تولید ۶ فرآورده در حوزه شیرخشک‌های رژیمی و غذاهای ویژه در داخل کشور خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از وبدا، بهادر صیدمحمدیان با اشاره به برنامه عملیاتی سازمان غذا و دارو مبنی بر حمایت از تولید داخل و خودکفایی کشور اظهار کرد: پس از تولید غذای ویژه بیماران فنیل کتونوریا (PKU)  برای اولین بار در کشور، فراخوان تولید شیرخشک های رژیمی و غذاهای وارداتی ویژه، صادر و شرکت های تولیدکننده نسبت به تولید این فراورده‌ها ورود کرده و درحال اخذ مجوزهای لازم به منظور تولید فرآورده ویژه بیماری PKU با نام Lactomil PKU، شیرخشک رژیمی NAN LF و NAN Comfort، شیرخشک های رژیمی Truevital AR و Truevital CMA و Truevital Comfort  و غذای ویژه MCT OIL شده اند.

وی افزود: نمونه آزمایشی فرآورده ویژه بیماری PKU تولید شده پس از اخذ تاییدیه های لازم از آزمایشگاه مرجع کنترل غذا و دارو و تجهیزات پزشکی به مرحله تولید نهایی خواهد رسید.

رئیس اداره شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه سازمان غذا و دارو با بیان اینکه فرآورده های تولید شده پس از اخذ تائیدیه های لازم در اختیار مراکز درمانی قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: امید است با تکیه بر دانش و توانایی داخلی در این زمینه از واردات این فرآورده ها بی نیاز شویم و همگام با ممالک پیشرفته دنیا در این زمینه، به تولید این فرآورده ها بیفزاییم.

حمایت سازمان غذا و دارو از تولید شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه

صیدمحمدیان با اشاره به تولید شیرخشک های هیدرولیز شده Comfort نیز برای اولین بار در کشور گفت: صدور مجوز ساخت این فراورده نیز در حال بررسی و طی کردن الزامات لازم است.

وی با بیان اینکه مجوز تولید شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه براساس ضوابط و دستورالعمل های معتبر داخلی و بین المللی صادر می شود، عنوان کرد: بطور قطع با نظارت های سازمان غذا و دارو فراورده های تولیدی تولید داخل توان رقابت کیفی با مشابه خارجی خود را دارند.

رئیس اداره شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه سازمان غذا و دارو با تاکید بر حمایت سازمان غذا و دارو از تولید شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه افزود: همه درخواست های تولید شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه در اسرع وقت بررسی و تسریع لازم در امور ثبت را انجام خواهد داد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha