مانور استانی اطفای حریق جنگل‌ها و مراتع در سبزوار برگزار شد

سبزوار- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سبزوار گفت: مانور استانی خاموش کردن آتش جنگل‌ها و مراتع با حضور ۱۳ شهرستان در سبزوار برگزار شد.

عباسعلی کیانی فرد روز سه شنبه در حاشیه برگزاری این مانور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ‌در این مانور نیروهای شهرستان‌های سبزوار، نیشابور، کاشمر، بردسکن، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن، ششتمد، فیروزه، زبرخان، خلیل آباد و کوهسرخ حضور داشتند.

وی اضافه کرد: این مانور آموزشی با هدف آمادگی و هماهنگی بیشتر دستگاه‌های اجرایی مختلف آتش‌نشانی، هلال‌احمر و نیروی انتظامی با اداره منابع طبیعی در هنگام بروز حریق در عرصه‌های منابع طبیعی برگزار شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سبزوار با اشاره به افزایش دمای هوا و اهمیت حفاظت از عرصه‌های طبیعی گفت: سال گذشته بیش از سه هکتار از جنگل‌های تاغ و مراتع این شهرستان دچار حریق شده است.

کیانی فرد افزود: این آتش‌سوزی‌ها با تلاش مأموران آتش نشانی، یگان حفاظت منابع طبیعی و نیروهای مردمی مهار و از سرایت آن به تاغزارهای مجاور جلوگیری شده است.

وی با اشاره به این که پیشگیری از حریق در عرصه جنگل ها نیازمند مراقبت بیشتر است ادامه داد: شهروندان از برافروختن هرگونه آتش در دامن طبیعت و رها کردن شیشه، اشیای ‌پلاستیکی و ته سیگار در طبیعت و حاشیه تاغزارها خودداری کنند چون بروز هرگونه حریق ممکن است فجایع جبران ناپذیر جانی و مالی به بارآورد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سبزوار گفت: سامانه تلفنی ۱۵۰۴ یگان حفاظت منابع طبیعی به صورت شبانه روزی فعال است و مردم می‌توانند در صورت مشاهده حریق یا هرگونه تخلف در عرصه‌های منابع طبیعی آن را از طریق این سامانه اطلاع دهند.

۵۰ هزار هکتار از عرصه منابع طبیعی سبزوار تاغزار است که در تثبیت شن‌های روان و کاهش ریزگردها نقش مؤثر دارد. ۸۰۰ هزار هکتار از وسعت یک میلیون هکتاری این شهرستان عرصه منابع طبیعی است.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha