۱۱ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۴۷
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 84351339
۰ نفر

برچسب‌ها

۷۰۶ هزار متر مکعب سیلاب در خراسان رضوی کنترل شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی گفت: ۷۰۶ هزار متر مکعب سیلاب و رواناب با اجرای پروژه‌های آبخیزداری در شهرهای خراسان رضوی کنترل شد.

به گزارش روز سه‌شنبه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی محسن فنودی افزود: این میزان کنترل آب سیلاب و رواناب در هشت شهرستان بجستان، قوچان، بردسکن، کلات، گناباد، فریمان، فیروزه و جغتای انجام شده است.

وی ادامه داد: عملکرد قابل قبول این پروژه ها در هشت شهرستان یاد شده به ویژه در شرایط خشکسالی امسال به طور مستقیم موجب افزایش دبی آب ۳۸ رشته قنات، هشت دهنه چشمه و ۷۷ حلقه چاه شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی گفت:ساخت سازه‌های آبخیزداری علاوه بر کنترل سیل و رسوب و نفوذ آب به لایه‌های زیرزمینی نقش مهمی در کاهش خسارات سیل به تاسیسات شهری و خدمات زیربنایی ایفا می‌کند.

فنودی افزود: پروژه‌های آبخیزداری اجرا شده همواره در حوضه‌های آبخیز موجب  افزایش آبدهی قنوات، چشمه‌ها و چاه‌های پایین دست شده است.

هم اکنون حدود پنج میلیون و ۵۵۴ هزار هکتار، معادل بیش از ۴۹ درصد از مساحت ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار هکتاری استان خراسان رضوی را عرصه های بیابانی تشکیل می دهد و ۱۸.۴ درصد بیابانهای کشور در خراسان رضوی قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha