تیم ملی فوتبال با روحیه مضاعف مقدماتی جام جهانی را ادامه می‌دهد

شهرری - ایرنا - وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه تک تک بازیکنان تیم ملی فوتبال کشور ستارگان تیم‌های خود در آسیا و اروپا هستند، گفت: بازیکنان ایران با روحیه مضاعفی مسابقات مقدماتی جام جهانی را ادامه می‌دهد.

مسعود سلطانی فر روز سه شنبه در مراسم تجدید میثاق کارکنان وزارت ورزش و جوانان با آرمان های بنیانگذار کبیر انقلاب در حرم امام خمینی(ره)، اظهار داشت: وزارت ورزش بهترین امکانات را برای تیم ملی فوتبال فراهم کرده است و امیدواریم همه بازیکنان و کادر مربیگری تیم ملی هر چهار مسابقه خود را با پیروزی به پایان برسانند.
وی با بیان اینکه از روز ۱۳ خرداد ماه تیم ملی فوتبال ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی هر سه روز یکبار مسابقه خواهد داد، افزود: فدراسیون فوتبال به رغم تمام کارشکنی های کنفدراسیون آسیا در خصوص جلوگیری از میزبانی کشورمان تمام تلاش و امکانات خود را برای موفقیت تیم ملی به کار گرفته است.
سلطانی فر یادآور شد: با توجه به روحیه خوب بازیکنان، کادر فنی ‌و مسئولان تیم ملی فوتبال امیدواریم نتایج خوبی بگیریم و تیم ملی بدون مشکل خاصی به مرحله بعدی مسابقات راه یابد.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه به مسابقات لیگ جهانی والیبال و حضور تیم ملی ایران در این مسابقات اشاره کرد و گفت: تیم ملی والیبال ایران در حال تغییر نسلی است و این آوردگاه بهترین جا برای این تغییر است تا نسل جوان والیبال کشور به خوبی در ترکیب تیم ملی ادغام شوند.
سلطانی فر در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه فقط ۵۰ روز به برگزاری المپیک ۲۰۲۱ توکیو باقی مانده است و پس از آن نیز با فاصله یک ماه پارالمپیک برگزار خواهد شد، افزود: خوشبختانه ورزشکاران ایرانی با تمام محدودیت هایی که شیوع ویروس کرونا در جهان ایجاد کرد توانستند سهمیه خوبی در رشته های مختلف ورزشی کسب کنند.
وی‌ با اشاره به اینکه در این دوره المپیک ورزشکاران ایرانی در حوزه کسب سهمیه رکورد زده اند، خاطرنشان کرد: از میان ۲۲۲ کشور مستقل جهان فقط ۱۲ تیم می توانند سهمیه مسابقات والیبال و بسکتبال را کسب کنند که ورزشکاران ایرانی هر ۲ سهمیه را کسب کرده اند.
سلطانی فر ادامه داد: کشتی گیران آزاد کار ایران از ۶ سهمیه مسابقات المپیک خوشبختانه هر ۶ سهمیه، فرنگی کاران از ۶ سهمیه پنج سهمیه، بانوان تیرانداز کشورمان از ۶ سهمیه، چهار سهمیه و کاراته کاران نیز توانسته اند چهار سهمیه المپیک توکیو را کسب کنند.
وی با تاکید براینکه فقط نخبه ترین ورزشکاران جهان سهمیه حضور در آوردگاه المپیک را بدست می آوردند، یادآور شد: فقط ۱۰ درصد ورزشکاران جهان می توانند در این مسابقات شرکت کنند که ورزشکاران ایرانی ها با برنامه ریزی دقیق و امکانات خوب وزارت ورزش توانستند حضور پررنگی در المپیک داشته باشند.

وزیر ورزش و جوانان به همراه جمعی از ورزشکاران و کارکنان این وزارتخانه روز سه شنبه در آستانه سالگرد رحلت جانسوز امام خمینی (ره) با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی با آرمان های بلند بنیانگذار کبیر انقلاب تجدید میثاق کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha