کشف بیش از ۱۲۰۰ کیلوگرم موادمخدر در مرزهای آبی چابهار

تهران - ایرنا - فرمانده مرزبانی ناجا از کشف بیش از ۱۲۰۰ کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک توسط مرزبانان استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایژاه خبری پلیس، سردار احمدعلی گودرزی در تشریح این خبر افزود: در راستای کنترل و مراقبت از نوار مرزی و برخورد قاطع با هرگونه تجاوز به مرزهای ایران اسلامی، مرزداران پایگاه دریابانی چابهار با اشراف اطلاعاتی و رصد تحرکات در منطقه، به سرنخ‌هایی از قصد قاچاقچیان موادمخدر برای ورود به خاک کشور در آب های سرزمینی چابهار دست یافتند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی، تشدید اقدامات کنترلی را در دستور کار قرار دادند.

وی ادامه داد: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی مسیرهای تردد قاچاقچیان مشخص شد و مرزداران پایگاه دریابانی چابهار در قالب چندین تیم پوششی و عملیاتی منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و با پشتیبانی اطلاعاتی و هدایت عملیاتی مرزبانی استان سیستان و بلوچستان موفق شدند یک محموله موادمخدر را کشف کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: قاچاقچیان که قصد داشتند موادمخدر را در فرصتی مناسب از طریق دریا وارد کشور کنند به محض مشاهده مرزبانان، اقدام به تیراندازی به سمت آن ها کرده که مأموران نیز بلافاصله با اتخاذ موضع و تاکتیک عملیاتی مناسب مقابله به مثل کرده که به علت حجم زیاد آتش مرزبانان، قاچاقچیان تاب مقابله نداشتند و عرصه را بر خود تنگ دیده و با برجا گذاشتن محموله موادمخدر از محل متواری شدند.

وی بیان داشت: مرزداران غیور پایگاه دریابانی چابهار در این عملیات موفق شدند ۱۲۰۰ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک را کشف کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا با تاکید بر اینکه دستگیری قاچاقچیان با جدیت دنبال می شود، خاطرنشان کرد: امروز مرزبانان مجاهد نیروی انتظامی، بیش از هر زمانی دیگر آمادگی و توان پاسخگویی به هرگونه تجاوز و تعرض به خاک میهن عزیزمان را دارند و همواره با چشمانی تیزبین، امنیتی مثال‌زدنی را برای امت اسلامی در سرحدات کشورمان به ارمغان خواهند آورد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha