فرماندار اردکان: بازشناسی شخصیت امام خمینی (ره) محور برنامه ها باشد

یزد - ایرنا - فرماندار اردکان با بیان اینکه بازشناسی شخصیت امام‌خمینی‌(ره) از جمله محور برنامه‌های روزهای ۱۴ و ۱۵ خردادماه است، گفت: با قیام ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ برگ زرینی در کارنامه انقلاب ایران به ثبت رسید که سرآغاز تحولات بسیاری در منطقه و جهان شد.

به گزارش ایرنا «مصطفی پوردهقان اردکان » روز سه شنبه در نشست هماهنگی برنامه‌های روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد در این شهرستان افزود: محور برنامه‌های این ایام باید بر بازشناسی افکار، عقاید و شخصیت امام امت و شناساندن آن حضرت به نسل جوان که دوران امام خمینی (ره) را درک نکردند، متمرکز شود.

وی تصریح کرد: در این ایام، ضرورت شناخت امام امت و جلوگیری از تحریف شخصیت ایشان بیش‌ از پیش احساس می‌شود و باید با روش‌های نوین، ابزارهای دشمن برای تحریف شخصیت امام امت را ناکارآمد کرد.

پوردهقان اردکان در ادامه نوآوری در برنامه‌ها و استفاده از ظرفیت های فضای مجازی به‌ویژه تولید محتوای تأثیرگذار را از دستگاه‌های متولی خواستار شد و گفت: باوجود محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، باید حداکثر بهره‌برداری از فضای مجازی صورت گیرد.

شهرستان ۱۱۸ هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، خرانق،  احمدآباد و اردکان است.

 همچنین سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزد عصر سه‌شنبه در آستانه بزرگداشت روزهای ۱۴ و ۱۵ خردادماه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا فزود: باید ابعاد جهانی افکار امام خمینی (ره) در زوایای مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی از سوی مبلغان دینی و رسانه‌های گروهی برای نوجوانان و جوانان بیشتر تبیین و ترویج شود.

حجت‌الاسلام محمدحسین متوسل فزود: ابعاد وجودی و شخصیت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برای مردم به خصوص نسل جوان الگوی بی‌بدیلی است  باید جوانان را با خدمات و خصوصیات اخلاقی و عرفانی امام عظیم الشان (ره) بیشتر آشنا کرد.

وی گفت: به خاطر شیوع کرونا بیشتر برنامه‌های فرهنگی، بصیرتی و تبیینی در فضای مجازی  و با همکاری نمایندگان رسانه‌های گروهی برگزار می شود و به  همین مناسبت در فضای باز برخی از مساجد و حسینه‌ها با همکاری هیات‌ها و تشکل‌های مذهبی شاهد برگزاری مراسم‌های متنوع در بزرگداشت ۱۴ و ۱۵ خرداد در سطح استان خواهیم بود .

متوسل بیان کرد: در برخی امامزادگان شهرستان‌ها، برنامه‌های فرهنگی و معرفتی با حضور کارشناسان پیش‌بینی شد که با رعایت نکات بهداشتی برگزار می‌شود.

۱۴ خرداد سالروز ارتحال امام خمینی (ره) در سال ۱۳۶۸ و ۱۵خرداد هم سالروز قیام مردم ایران علیه نظام ستم شاهی در سال ۱۳۴۲ است .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha