گرمای هوا به اردبیل و سواحل خزر بازگشت

تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی از جو پایدار در اغلب مناطق کشور تا پایان هفته خبر داد و گفت: امروز دمای هوا در اردبیل و سواحل خزر تا ۱۲ درجه گرم می‌شود و مجددا خنک خواهد شد.

«فریبا گودرزی» امروز (سه‌شنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: آسمان کشور تا پایان هفته صاف است و جوی پایدار برای اغلب مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود. 

وی گفت: امروز و فردا در برخی نقاط شرقی دریای خزر، شمال خراسان رضوی و شمال خراسان شمالی بارش خفیف باران داریم.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز و فردا در بخش‌هایی از غرب و شمال‌ غرب کشور، افزایش سرعت وزش باد و گرد و خاک خواهیم داشت، نسبت به کاهش دید در جاده‌های این مناطق و لزوم احتیاط رانندگان هشدار داد.

وی بیان‌داشت: امروز و فردا افزایش دما در اردبیل و مناطق ساحلی خزر به سبب وزش باد گرم جنوبی اتفاق خواهد افتاد و تا ۱۲ درجه افزایش دما پیش‌بینی می‌شود، اما مجددا از روز پنجشنبه و جمعه شاهد کاهش دما برای این مناطق خواهیم بود.

گودرزی ادامه‌داد: امروز در شرق کشور در منطقه زابل و شرق کرمان وزش باد و خیزش گرد وخاک رخ می‌دهد و خوزستان هم با خیرش گردوخاک مواجه است.

به گفته وی، دریای خزر تا روز شنبه مواج است و دریاهای جنوب نیز تا روز شنبه شرایط صیادی را ندارند.

کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان‌کرد: آسمان تهران صاف و گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود و دمای هوای پایتخت به ۳۸درجه می‌رسد.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ورامین و فرودگاه امام خمینی(ره) با ۴۰ درجه و فیروزکوه با هشت درجه سانتی‌گراد، به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان تهران بودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha