۱۱ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۴:۴۲
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84350888
۰ نفر

برچسب‌ها

مقام حماس: امروز فلسطین در قدرت است

تهران – ایرنا - «اسماعیل رضوان» از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) دوشنبه شب گفت: امروز فلسطین در قدرت است.

به گزارش ایرنا به نقل از المیادین، رضوان گفت: امروز فلسطین در مرحله ای از قدرت است و مرحله پس از عملیات شمشیر قدس مانند قبل آن نیست.

وی در خصوص سفر هیأت مصری به غزه گفت: از تمامی گروه‌های فلسطینی دعوت شد تا به مصر سفر کرده و در آنجا درباره یکپارچه سازی موضع گروه‌های فلسطینی صحبت شود.

عضو حماس گفت: ما بر لزوم انجام آنچه که پیش تر میان گروه های فلسطینی توافق شود تأکید می کنیم و بایستی که بازسازی سازمان آزادی بخش فلسطین را آغاز کنیم.

رضوان افزود: هیأت حماس طی روزهای آینده به قاهره سفر خواهد کرد تا در آنجا گفت‌وگوهای دوجانبه انجام دهد.

این مقام فلسطینی اضافه کرد: در دیدار حماس با هیأت مصری تاکید شد که نباید موضوع تبادل اسرا با مسیر بازسازی غزه مرتبط شود و روند تبادل اسرا روندی مستقل بوده و باید به خواسته‌های گروه‌های مقاومت پاسخ داده شود.

پیش تر «یحیی سنوار» رییس جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) پس از دیدار با هیأت مصری که به نوار غزه سفر کرده است، گفته بود: به زودی محاصره غزه شکسته می‌شود.

پیش از این نیز عبداللطیف القانوع سخنگوی حماس گفته بود که سرلشکر عباس کامل رییس دستگاه اطلاعات مصر با رهبران حماس دیدار و به سخنان و مواضع آنان درباره موضوع ها و مسائل گوناگون از جمله تثبیت آتش‌بس با رژیم صهیونیستی و توافق بر سر سازوکارهای بازسازی باریکه غزه و راهکارهای تحقق وحدت ملی فلسطین گوش فرا خواهد داد.

القانوع گفت که سفر نماینده رئیس جمهوری مصر به نوار غزه تایید کننده وحدت جغرافیایی فلسطین و نقش پررنگ قاهره در تحقق‌ بخشی به وحدت ملت فلسطین است.

در همین پیوند، عبدالفتاح السیسی، رییس جمهوری بر لزوم پایان دادن به اختلاف‌ها میان گروه‌های فلسطینی‌ تاکید کرده بود.

السیسی امروز (دوشنبه) همزمان با سفر عباس کامل، به نوار غزه، رام‌الله و تل‌آویو برای تثبیت آتش‌بس و آغاز ابتکار قاهره به منظور بازسازی غزه تاکید کرد که گروه‌های فلسطینی باید به اختلاف و چنددستگی‌ پایان دهند.

وی افزود که گروه های فلسطینی هر آنچه که لازم است برای تضمین تکرار نشدن تنش‌ها میان اسرائیل و فلسطین انجام دهند.

رییس دستگاه اطلاعات مصر روز گذشته (یکشنبه) در دیدار با مقام های رژیم صهیونیستی درباره مناسبات دو جانبه، آتش بس با نوار غزه و طرح مورد نظر قاهره برای بازسازی غزه با آنها گفت ‌و گو کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha