رئیسی: مردم خواهان تغییر در دولت و بهبود معیشت‌شان‌ هستند

تهران-ایرنا-نامزد ریاست جمهوری سیزدهم بابیان اینکه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات فارغ‌ از این‌که به چه‌کسی رأی می‌دهند، پشتوانه نظام و امنیت ملی است تصریح کرد: مردم خواهان تغییر در دولت و بهبود معیشت و زندگی‌شان هستند و این را از دولت تراز اسلامی انتظار دارند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی عصر امروز دوشنبه‌ (دهم خرداد ماه) در نشست صمیمانه با نمایندگان ادوار مختلف مجلس در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی از حمایت چهره‌های معتمد مردم از نامزدی‌اش‌ در انتخابات پیش رو تقدیر کرد.

وی تصریح کرد: مردم خواهان تغییر در دولت و بهبود معیشت و زندگی‌شان هستند و این را از دولت تراز اسلامی انتظار دارند.

رئیسی در ادامه به کسانی اشاره کرد که به هر دلیلی از شرکت در انتخابات ناامیدند و از همه اثرگذاران در جامعه‌ خواست که از نفوذ کلام و اعتبارشان برای ترغیب این افراد به حضور در انتخابات استفاده کنند.

وی تأکید کرد: کسانی‌ که به خاطر عملکرد برخی مسئولان نمی خواهد در انتخابات شرکت کنند، باید احساس کنند رأیشان در سرنوشت کشور اثرگذار است.

رئیسی با بیان این که حکومت ما مبتنی بر رای مردم است، اظهار داشت: حضور حداکثری مردم در انتخابات، فارغ از این‌که به چه کسی می‌خواهند رأی دهند، پشتوانه نظام و امنیت ملی است.

این کاندیدای ریاست جمهوری گفت: بسیاری از کارشناسان تاکید دارند که با امکانات موجود و نیروی انسانی توانمندی که داریم اداره کشور بهتر از این امکان‌پذیر است.

وی افزود: زیبنده کشور و خانواده‌ها نیست که با رنج مشکل زندگی کنند و دولت آینده تلاش می‌کند وضع موجود را به نفع مردم تغییر دهد.

حجت‌الاسلام رئیسی با بیان این‌که "من برای یک تحول در نظام اجرایی و شیوه اداره کشور به میدان آمده‌ام" گفت که شاخص دولت آینده برای این تحول نیز مکتب سیاسی امام تحول‌آفرین است. 

وی از بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان سند تحول پیش روی دولت آینده یاد کرد و گفت که تلاش می‌کند با تحقق این سند وضع موجود هر چه بیشتر به وضع مطلوب نزدیک‌تر شود.

رئیس عدلیه با بیان این‌که ما در اجرای عدالت عقب هستیم، اظهار داشت: مردم باید احساس عدالت کنند و این احساس در گرو اجرای عدالت در همه شئون‌ آن است.

وی با بیان این‌که همه شهروند درجه یک هستند و کسی شهروند درجه دو نیست، افزود: کشور برای پیشرفت نیاز به انسجام و یکپارچگی دارد و با همدلی می توان کارهای بزرگی را رقم زد.

حجت‌الاسلام رئیسی گفت: ما اصحاب "ما می‌توانیم" هستیم و هیچ مانعی نباید ما را از کار و تلاش باز دارد.

وی تصریح کرد: مشکلات هست اما ما می توانیم تحریم ها و تهدیدها و موانع را به فرصت تبدیل کنیم و این شدنی است.

این نامرد ریاست جمهوری در بخش پایانی سخنانش گفت: وظیفه ما انجام تکلیف است و من با همین نگاه وارد صحنه انتخابات شدم.

رئیسی خاطر نشان کرد: مردم هم حتماً مسئولانه پای صندوق های رأی می آیند و دولتی قوی و مردمی با حضور باشکوه و معنادار آحاد ملت در انتخابات شکل می‌گیرد.
رئیس شورای هماهنگی ستادهای مردمی حجت‌الاسلام رئیسی از کسانی که برای یاری اردوگاه انقلاب از رئیسی حمایت کردند، تقدیر کرد.

دکتر نیکزاد گفت: عملکرد قوه مجریه باعث شد سرمایه اجتماعی نظام در سال های اخیر به حداقل ممکن برسد و عملکرد دولتی که در قامت یک دولت اسلامی نبود، سبب شد شکل گیری تمدن اسلامی به تأخیر بیفتد.

وی افزود: در زمانی که برخی  نظام را به ناکارآمدی متهم می‌کردند، آیت‌الله رئیسی قوه قضاییه را تحویل گرفت و طبق آمار ارقام و باور مردم کارآمدی نظام در این قوه شکل گرفت و خواب کسانی که آرزو داشتند کریسمس سال ۲۰۱۹ در تهران باشند، تعبیر نشد.

رئیس شورای هماهنگی ستادهای مردمی رئیسی ادامه داد: شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی و عملکرد قوه قضاییه سبب شد مجلس انقلابی شکل بگیرد و این مجلس و قوه قضاییه کارآمد، نیازمند دولتی مردمی و انقلابی برای شکل دادن ایران قوی است.

نیکزاد افزود: دولت مردمی و حضور کارگزاران انقلابی در این دولت، ان‌شاءالله‌ اقتصاد، معیشت و فرهنگ و مسائل اجتماعی و حقوق مردم در عرصه سیاست خارجی را سامان خواهد داد. 

وی خاطر نشان کرد: زمان آن رسیده است که قوه مجریه را که از ریل انقلاب خارج شده را به ریل انقلاب باز گردانیم‌ و این کار با انتخاب آیت‌الله رئیسی تحقق خواهد یافت.

دکتر حسین مظفر رئیس کمیته نمایندگان ادوار ستاد انتخاباتی رئیسی نیز با ارائه گزارشی از عملکرد این کمیته، اعلام کرد کمیته متبوعش تاکنون ۱۳ جلسه هم اندیشی برگزار و ۲۸۱ مورد نظام مسائل و راهکارهای حل آنها را جهت ارائه به دولت آینده تدوین کرده است.

همچنین در این جلسه که ۳۳۰ تن از نمایندگان ادوار مجلس حضور داشتند، تعدادی از نمایندگان حاضر به نمایندگی از اقوام و مذاهب‌ و مناطق مختلف به بیان دیدگاه‌هایشان پرداختند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha