خط انتقال آب شیرین کن خلیج فارس تا پایان شهریور ۱۴۰۰ احداث می‌شود

بندرعباس- ایرنا-استاندار هرمزگان گفت: خط انتقال آب شیرین‌کن یک‌میلیون مترمکعبی خلیج فارس تا ابتدای قطر خط ۱۴۰۰ میلی متر که وظیفه انتقال آب از آب شیرین کن ۱۰۰هزار مترمکعبی به سمت مخازن داماهی بندرعباس را بر عهده دارد، شهریورماه امسال احداث می‌شود.

فریدون همتی دوشنبه شب در نشست شورای حفاظت از منابع آب و کارگروه آب و کشاورزی هرمزگان افزود: تا اوایل مهرماه امسال نیز آب تضمینی خریداری شده از آب شیرین کن خلیج فارس برای تقویت اب پایدار شهر بندرعباس وارد مدار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه بیش از هشت هزار و۲۰۰ لیتر، مصرف آب شرب مورد نیاز در هرمزگان است، بیان داشت: پنج هزار و ۸۰۰ لیتر در ثانیه میزان تولید آب و بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ لیتر در ثانیه کمبود تولید آب در استان وجود دارد.
استاندار هرمزگان اظهارداشت: یک هزار و ۲۰۰ لیتر از کمبود آب، مربوط به روستاهای شهرستان بندرعباس است که اگر مصرف را مدیریت کنیم، در هیچ منطقه ای قطعی آب ایجاد نمی‌شود.
همتی، با اشاره به روند افزایشی سرمایه گذاری در بخش احداث آب شیرین کن ها در سه سال اخیر گفت: ظرفیت تولید این آب‌شیرین‌کن ها، هم اکنون وارد مدار شده و بخشی از کمبود آب شرب استان را جبران کرده است.
وی عنوان کرد: با توجه به خشکسالی، تعداد زیادی از روستاها هم اکنون مشکل آب دارند و ناچار هستیم از طریق تانکر به برخی از روستاها آبرسانی کنیم و یا برخی دیگر از روستاها تنها در ساعت های خاص می‌توانند از شبکه آب استفاده کنند.
استاندار هرمزگان، ادامه داد: با وجود خشکسالی اما با تکیه به ظرفیت آب شیرین کن‌ها، بخشی از آب سد استقلال و شمیل و نیان را برای کشاورزان این مناطق در نظر گرفته ایم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha