روز و ساعت مناظره‌ها قطعی و بدون تغییر است / به همه جوانب فکر کرده‌ایم

تهران- ایرنا- مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما در پاسخ به ایرنا درباره شائبه تغییر روز و ساعت پخش مناظره‌های کاندیداهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به دلیل پخش بازی‌های تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد: در برنامه ‌ریزی‌ها به تمامی جوانب فکر کرده ایم و روز و ساعت مناظره‌ها قطعی و بدون تغییر است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا،‌ صبح امروز (دوشنبه ۱۰ خرداد ماه) سیداسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به این که در روزهای ۱۷، ۲۱ و ۲۵ خرداد ماه که در برنامه تلویزیون به عنوان روزهای مناظره پیش بینی شده است؛ در همان روزها پخش مسابقات فوتبال را هم داریم؛ گفت: بر این اساس کمیسیون تصمیم گرفت زمان برگزاری مناظره‌ها به روزهای ۱۶، ۲۰ و ۲۴ و یا ۱۸، ۲۲ و ۲۶ خرداد منتقل شود.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به این موضوع که چهارمین جلسه ستاد انتخابات کشور به ریاست وزیر کشور در محل وزارت کشور برگزار شد ادامه داد: به دلیل آنکه برنامه مناظره نامزدهای ریاست جمهوری به لحاظ زمانی مصادف با مسابقات فوتبال تیم ملی در کشور بحرین بود در جلسه امروز با تدبیر وزیر کشور برنامه مناظره نامزدهای ریاست جمهوری تغییر یافت.

وی در این خصوص خاطرنشان کرد: مصوبه جلسه بر این شد که مناظره‌ها در ساعات پرمخاطب تلویزیون انجام شود و یک شب پیش از مسابقه فوتبال و یا یک شب بعد از فوتبال مناظره برگزار شود.

زمان برگزاری مناظرات قطعی است

همین صحبت‌ها باعث ایجاد شائبه درباره تغییر زمان مناظره‌های کاندیداهای سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری شده بود و از لحظه اعلام این خبر از سوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور،‌ برخی رسانه‌ها و مردم در شبکه‌های اجتماعی درباره این مساله واکنش نشان می‌دادند.

از آنجاییکه پخش مناظره‌ها علاوه بر آگاهی بخشی و روشنگری درباره برنامه‌های خرد و کلان کاندیداهای ریاست جمهوری از مهمترین مولفه‌ها در راستای انتخاب اصلح برای مردم به شمار می‌رود و تاریخ نیز نشان داده که این مناظره‌ها سهم بسزایی در تغییر نظر و نگاه مردم نسبت به کاندیداها به عنوان رای دهنگان داشته و دارند،‌ بر آن شدیم تا با محمدحسین رنجبران مدیرکل روابط عمومی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران این مساله را در میان بگذاریم.

رنجبران در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با تاکید بر آنکه زمان برگزاری مناظرات قطعی است، گفت: طی جلسات متعدد با مسئولان ستادهای خبری و نمایندگان کاندیداهای محترم ریاست جمهوری تمامی جوانب و برنامه‌ریزی‌های مختلف را برای انتخاب بهترین روز و زمان جهت پخش مناظره‌ها در نظر گرفتیم و بر این اساس روز و ساعت مناظره‌ها قطعی و بدون تغییر است.

بر اساس آنچه از برنامه ریزی قبلی صورت گرفته بود و در قرعه کشی هم اعلام شد مناظرات در روزهای ۱۷، ۲۱ و ۲۵ خرداد ماه به صورت قطعی برگزار می‌شود و زمان هر مناظره سه ساعت خواهد بود.

با وجود درخواست ما اما باز هم شاهد تغییرات برخی برنامه‌های نامزدها بودیم

رنجبران با بیان آنکه برنامه‌ریزی صدا و سیما برای برگزاری مطلوب تبلیغات انتخاباتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم را از مدت ها قبل و براساس تجربیات گذشته انجام دادیم افزود : مرتضی حیدری مجری-کارشناس شناخته شده رسانه به عنوان مجری مناظره‌ها مشخص شده و جلسات متعدد کارشناسی در زمینه طراحی، ترتیب پاسخ‌گویی و سوالات مناظره صورت گرفته است.

رئیس کمیته اطلاع رسانی و تشریفات ستاد انتخابات صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه بعد از قرعه کشی برنامه‌های نامزدها در شامگاه چهارشنبه (پنج خرداد) بلافاصله ضبط برنامه‌های تبلیغاتی نامزدها از پنج شنبه صبح (ششم خرداد) آغاز شد یادآور شد: همکاران پرتلاش بنده در پنج روز گذشته به صورت شبانه روزی درخدمت نامزدها و نمایندگان آنها بوده و هستند و برنامه‌های مختلف آنها به صورت منظم درحال ضبط و پخش است.

 وی درپاسخ به این پرسش که آیا نامزدها تاکنون تغییراتی در برنامه‌های خود داده اند که رسانه ملی مجبور به جابجایی زمان‌ها باشد گفت: بله با وجود اینکه از نامزدها و نمایندگان آنها تقاضا کرده بودیم تا این اتفاق نیافتد، اما همچون دوره‌های گذشته به دلیل فشردگی برنامه‌های آنها چندین بار برای هر کدام از آنها این اتفاق افتاد و ما در رسانه ملی در حد امکان همکاری لازم را انجام داده‌ایم تا به رغم بهم خوردن زمان بندی ضبط کار این عزیزان انجام شود.

رنجبران در پاسخ به پرسش دیگری که آیا مناظرات با زمان بازی‌های فوتبال تیم ملی در انتخابی جام جهانی همزمان است گفت: خیر اینطور نیست و زمان مناظرات کاملا خارج از زمان مسابقات فوتبال خواهد بود زیرا از ابتدا هم به این موضوع دقت شده بود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha