بیش از ۱۴ هزار دوز واکسن کرونا در ساوه و زرندیه تزریق شد

ساوه - ایرنا - سخنگوی دانشکده علوم پزشکی از تزریق ۱۴ هزار دوز واکسن کرونا در شهرستان های ساوه و زرندیه خبر داد و گفت: ۶۳ درصد از جمعیت گروه سنی ۷۰ تا ۷۵ سال این مناطق علیه بیماری کووید۱۹ واکسینه شدند.

دکتر «محمود کریمی»روز دوشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا، افزود: واکسیناسیون گروه سنی بالای ۷۰ سال باید به استاندارد بیش از ۷۰ درصد برسد سپس افراد بیشتر از ۶۵ سال واکسینه شوند.

وی بیان کرد: براساس آمارها تاکنون ۶۳ درصد از گروه سنی ۷۰ تا ۷۵ سال و همچنین ۷۷ درصد از سالمندان بالای ۸۰ سال در شهرستان‌های ساوه و زرندیه علیه ویروس کرونا واکسینه شدند.

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه ادامه داد: متاسفانه کم‌لطفی و عدم مراجعه برخی افراد علیرغم تماس مکرر همکاران کادر و درمان، روند واکسیناسیون را دچار مشکل کرده است و نکته قابل تامل این بوده که شایعات در مورد عوارض واکسن صحت ندارد.

کریمی افزود: تاکنون بیش از ۱۴ هزار نفر در شهرستان‌های ساوه و زرندیه واکسینه شدند که خوشبختانه هیچ عارضه خاصی حتی در حد بستری افراد در بیمارستان‌ها نیز نداشته است.

وی عنوان کرد: در چند استان جنوبی کشور روند شیوع بیماری در حال افزایش بوده و خطر بروز پیک پنجم در کمین است که اگر واکسیناسیون با سرعت بیشتری انجام شود، در کاهش مرگ و میر تاثیر بسزایی دارد.

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه عنوان کرد: جانبازان جزو اولویت‌های واکسیناسیون هستند و که اگر تزریق واکسن آنها به تعویق بیفتد، دچار آسیب جدی می‌شویم زیرا که بروز هر پیک بیماری نشان داده که نسبت به پیک قبلی عارضه، سرعت انتقال و مرگ و میر بیشتری دارد.

کریمی بیان کرد: متاسفانه شاهد شیوع ویروس نوع ویتنامی کرونا هستیم که ترکیبی از انگلیسی و ویتنامی بوده و بسیار خطرناک است.

وی گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرستان‌های ساوه و زرندیه به ۴۰ تا ۶۰ درصد کاهش یافته است در حالی که برای جلوگیری از بروز پیک پنجم باید رعایت پروتکل‌ها بیش از ۹۰ درصد شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha