هاشمی: برای اعزام به توکیو تابع تصمیم فدراسیون وزنه برداری هستم

تهران- ایرنا- قهرمان وزنه برداری ۲۰۱۸ جهان در دسته ۱۰۹ کیلوگرم گفت: امتیاز لازم را برای حضور در توکیو کسب کردم اما نظر نهایی درباره اعزام را فدراسیون و کادرفنی خواهد داد و من تابع دستورات آنان هستم.

«علی هاشمی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آغاز اردوهای وزنه‌برداران المپیکی اظهار داشت: به‌زودی این اردو با حضور چند نفر از مدعیان حضور در توکیو آغاز خواهد شد و من نیز در اردو حضور دارم.

وی ادامه داد: امتیاز من برای رسیدن به توکیو کافی است و اکنون در جمع نفرات برتر دسته ۱۰۹ کیلوگرم قرار دارم و بنا به سیستم گزینشی المپیک مشکلی برای اعزام به توکیو ندارم. اما تنها امتیاز نیست که من و دیگر ملی‌پوشان را راهی المپیک خواهد کرد بلکه نظر کادرفنی، رکوردها و تصمیم کمیته فنی در این اعزام موثر است. من تلاش خود را انجام داده و تابع دستورات فدراسیون و تصمیم گیران هستم.

ملی‌پوش وزنه‌برداری ایران ادامه داد: همه کارشناسان وزنه‌برداری ایران نسبت به سخت بودن دسته ۱۰۹ کیلوگرم هم نظر هستند و جایی که اکبر ژورایف و سیمون ماتروسیان مدعیان حضور در این دسته باشند رسیدن به مدال راحت نیست. البته روسلان نورالدیننف نیز حضور دارد که به توکیو اعزام نخواهد شد.

وی اقزود: وزنه‌بردار چینی نیز در این دسته ورزشکاری توانمند است. من نیز در بین این مدعیان هستم چون ۲ عنوان قهرمانی جهان را در کارنامه دارم و در صورت اعزام تمام تلاش خود را برای رسیدن به سکو انجام خواهم داد.

دارنده مدال طلا مسابقات قهرمانی ۲۰۱۸ وزنه‌برداری جهان این را هم گفت: متاسفانه پیش از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا از ناحیه زانو مصدوم شدم و عملاً حضور در این تورنمنت را از دست دادم. مصدومیت تنها دلیل عدم حضور من بود که اجازه نداد به‌خوبی تمرین کنم و به رکورد موردنظر کادر فنی برسم. خوشحالم که دیگر ملی‌پوش ایرانی (کیا قدمی) توانست در بین مدعیان مدال برنز را از آن خود کند. باید از فدراسیون و کادر فنی تشکر کنم که با اردو پیش رو به دنبال رساندنم به آمادگی هستند تا بتوانم شانس خود را برای حضور در المپیک آزمایش کنم.

وی در پایان تصریح کرد: وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون تمام تلاش خود را برای حضور قدرتمند در المپیک انجام می دهند. در کنار تمریناتی که در دستور کار است واکسیناسیون ورزشکاران اقدام مهمی بود که موجب شد تا دغدغه ورزشکاران کم شود و آنان به آینده بهتر که کسب مدال است فکر کنند. من هم تمام تلاش خود را خواهم کرد چون باور دارم که حضور در المپیک یک افتخار است و اگر اعزام شوم برای سربلندی کشورم در این آوردگاه خواهم جنگید.

به گزارش ایرنا، علی هاشمی که اکنون با کسب ۳۶۷۲  در جایگاه هشتم جدول گزینشی المپیک در دسته ۱۰۹ کیلوگرم قرار دارد. البته این جایگاه قطعی نیست چون جدول ریزش های زیادی دارد و هر کشور یک سهمیه به المپیک اعزام خواهند کرد. با این شرایط به احتمال زیاد هاشمی در بین پنج نفر نخست قرار می گیرد.

اکنون هاشمی سهمیه خود را برای رسیدن به المپیک قطعی کرده و در صورت تشخیص فدراسیون به همراه علی داودی به توکیو اعزام خواهد شد. وی که از استان ایلام به وزنه برداری کشور گام گذاشته ۲ مدال طلا قهرمانی جهان در این رشته را دارد. وی در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۷ به مدال طلا رسید و  سال ۲۰۱۵ نیز مدال برنز کسب کرد.

سیمون ماتروسیان ارمنی و اکبر ژورایف ازبک مهمترین رقیبان هاشمی در توکیو به شمار خواهند رفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha