میزبانی جام باشگاه‌ها فرصتی برای معرفی توانمندی پاورلیفتینگ ایران است

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون جهانی پاورلیفتینگ گفت: برای تعامل و رایزنی درباره مسائل مختلف این رشته به ایران آمدم و امید داریم که این کشور به زودی توانایی خود را در عرصه مختلف به ویژه میزبانی به نمایش بگذارد.

به گزارش ایرنا، «گاستون پاراژ» که برای تعامل با مسوولان ورزش ایران و حضور در مسابقات قهرمانی کشور این رشته به ایران آمده بود با مطلوب توصیف کردن شرایط ورزش کشورمان، ایران را دارای ظرفیت‌های زیادی دانست که توانایی میزبانی تورنمنت‌های بزرگ در بخش پاورلیفتینگ را دارد.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با تمجید از مهمان‌نوازی کشورمان گفت: من چند روز در ایران بودم و تعامل زیادی با مسوولان ورزش این کشور داشتم. آنان علاقه‌مند به ورزش بودند و رییس فدراسیون و دیگر مسوولان بدن‌سازی نیز به دنبال آن هستند بتوانند رقابت‌های بزرگ جهانی را در کشور برگزار کنند. گفت‌وگوهای خوبی انجام شد و امیدوارم نتیجه نهایی این سفر توسعه هر چه بیشتر رشته پاورلیفتینگ باشد.

رییس فدراسیون جهانی پاورلیفتینگ در ادامه افزود: ایران شرایط و ظرفیت‌های مناسبی را برای توسعه این رشته دارد و مسوولان هم علاقه‌مند به توسعه آن هستند. البته این توسعه باید در دو بخش زنان و مردان باشد. بخش مردان توسعه لازم را تجربه و بخش زنان نیز به‌صورت رسمی آغاز به کار کرده است و امیدوارم روزی توان یک توسعه متوازن ایجاد کند. توسعه موجب می‌شود تا میزبانی تورنمنت‌های بزرگ به ایران داده شود. البته در بخش مردان ما در صورت درخواست ایران این میزبانی را خواهیم داد و برای بخش زنان نیز با توجه به شرایط فرهنگی کشور رایزنی انجام خواهد شد تا راهکاری برای برگزاری یک  رقابت در ایران پیدا شود.

پاراژ با اشاره به برگزاری جام باشگاه‌های جهان در رشته پاورلیفتینگ نیز گفت: قرار است این مسابقات در ایران برگزار شود و این یک فرصتی مناسب برای این کشور به شمار خواهد رفت. امکانات و توانمندی‌های ایران در این میزبانی در معرض توجه قرار گرفته و به جهانیان معرفی خواهد شد.

او همچنین افزود: در این سفر چند مدرس جهانی به همراه آوردیم تا در زمینه آموزش زنان و مردان به صورت جداگانه کلاس هایی را برگزار کنند. این شیوه از تعامل و روابط دوجانبه می تواند به توسعه این ورزش قدرتی در ایران کمک کند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک شورای المپیک آسیا با حضور رشته پاورلیفتینگ در بازی‌های آسیایی موافقت کند. او گفت برای این کار رایزنی خواهند کرد و مسوولان ایرانی هم می‌توانند نقش مهمی در این کار داشته باشند چون ایران یکی از قدرت های آسیا است و در قاره کهن صاحب کرسی مدیریت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha