هشدار هواشناسی خوزستان نسبت به افزایش دما تا ۵۰ درجه

اهواز - ایرنا - اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به استقرار توده هوای گرم و وقوع دماهای ۴۹ درجه و بالاتر از اواخر هفته جاری تا اوایل هفته آینده هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان در این اطلاعیه آمده است: استقرار توده هوای گرم و وقوع دمای ۴۹ درجه در روز چهارشنبه و رخداد دماهای ۴۹ درجه و ۵۰ از روز جمعه ۱۴خرداد تا یکشنبه ۱۶خرداد در برخی نقاط جنوبی، مرکزی، غربی و جنوبی شرقی پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس این اطلاعیه اثر مخاطره شامل گرمازدگی و افزایش مصرف برق است.

بر اساس این اطلاعیه به صرفه جویی در مصرف آب و برق به ویژه در ساعات اوج مصرف، اجتناب از ترددهای غیر ضروری در حوالی ظهر تا اوایل غروب جهت جلوگیری از گرمازدگی، آبیاری مزارع در اوایل صبح تا اوایل شب، اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید در ساعات گرم روز و استفاده از  وسایلی مانند عینیک آفتابی و کلاه توصیه شده است.

بر اساس گزارش این اداره کل انتظار وزش بادها به صورت متوسط تا نسبتا شدید همراه با برخاستن گرد و خاک به صورت موقت در ساعاتی از بعد از ظهر در مناطق غربی، جنوب غربی، جنوب و مرکزی وجود دارد.

در ۲۴ ساعت گذشته کشاورزی اهواز با ۴۷.۴ و ایذه با ۲۰.۱ به ترتیب گرمترین و خنک‌ترین نقاط استان و حداکثر دمای اهواز به ۴۶.۷ و حداقل به ۳۰.۶ درجه سانتیگراد رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha