۳۱۴میلیارد تومان تسهیلات به سیلزدگان سیستان‌ و بلوچستان اختصاص یافت

زاهدان- ایرنا- معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ۶ ستاد بازسازی در مناطق سیلزده فعال بوده گفت: ۳۱۴ میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیلزدگان دیماه ۹۸ این استان اختصاص یافته است.

امین‌عدیلی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت:۶ ستاد بازسازی در مناطق سیل‌زده و ۱۴۷ نفر نیروی فنی بومی جهت تسریع ساخت واحدهای بازسازی به صورت شبانه‌روزی در مناطق سیلزده تلاش می‌کنند.

 وی افزود: ۱۴ هزار و ۱۰۰ واحد مسکن روستایی و ۲ هزار و ۱۵۰ واحد مسکن شهری در مناطق سیل‌زده در دست ساخت بوده که علاوه بر این هشت هزار واحد سهمیه تعمیری و ۱۱ هزار واحد سهمیه معیشتی نیز در استان جذب اعتبار شده است.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد:با وجود تورم افسارگسیخته سال گذشته و امسال تاکنون بیش از سه هزار و ۲۲۸ واحد از سهمیه بازسازی سیل ۹۸ به مرحله نصب درب و پنجره رسیده  اما لازم است که حمایت‌ها و تخصیص منابع و اعتبار برای تکمیل و پیشرفت سایر واحدها افزایش یابد.

به گزارش ایرنا بارش باران سیل‌آسا در جنوب شرق کشور که از ۱۹ تا ۲۲ دی ۹۸ ادامه داشت استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تاثیر قرار داد اما اوضاع سیستان و بلوچستان بدتر از ۲ استان دیگر ارزیابی شد. استانی که سال پیش از آن (۹۷) در همان برهه زمانی کمتر از یک میلی متر باران داشت، بیشینه بارش‌ها به صورت نقطه‌ای در برخی نقاط خاص در غرب و جنوب غرب این استان به ۲۰۰ میلی‌متر ‌رسید!

همزمان با این بارندگی ها راه ارتباطی ۸۹۰ روستای سیستان و بلوچستان به طور کامل قطع شده بود.

نبود جاده دسترسی مناسب کار امدادرسانی و رساندن کمک های مردمی به بیش از ۱۲۰ هزار سیل زده در حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ روستای چابهار در محدوده دشتیاری، بخش های مرکزی و پلان و قسمتی از بخش تلنگ قصرقند را مختل کرده بود.

این آسیب‌ها موجب شد تا دولت و مردم سراسر کشور به یاری سیل زدگان شتافتند و یک بار دیگر همدلی و همراهی ملت ایران در مقابل دیدگان جهانیان به نمایش گذاشته شد.

اکنون با گذشت حدود ۲ سال از آن حادثه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با همتی مضاعف به بازسازی مناطق سیل زده پرداخته و شاخص بازسازی این استان را به شاخص ۴۸ درصدی کشوری و در برخی مناطق مثل دلگان به ۷۰ تا ۸۰ درصد نیز رسانده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha