اردوگاه‌ مکان‌ مناسب برای تقویت روحیه دانش‌آموزان درپساکروناست

شیراز- ایرنا-مدیرکل آموزش و پرورش فارس عنوان کرد:دانش‌آموزان ما در دوران کرونا در قرنطینه و شرایط سختی به سر بردندکه باید آمادگی کامل داشته باشیم در دوران پساکرونا به بهترین نحو پذیرای نیازهای آنها باشیم و امیدوارم بتوانیم از فضای اردوگاه برای تقویت روحیه آن ها به بهترین نحو استفاده کنیم.

فرهاد اسماعیلی دوشنبه در آیین گشایش سالن اجتماعات اردوگاه دانش آموزی شهید دستغیب شیراز افزود: اردوگاه های دانش آموزی مکانی امن برای غنی سازی اوقات فراغت، رشد تخصصی و اجتماعی مهارت های پنهان و آشکار دانش آموزان است.
وی افتتاح سالن اجتماعات اردوگاه دانش آموزی شهید دستغیب شیراز را گامی عمیق و مهم در اجرایی کردن سند تحول بنیادین دانست و اظهار کرد: اردوگاه شهید دستغیب دارای قدمتی بیش از ۵۰ سال است که  از سال ۱۳۵۰ افتتاح شده است و در این مدت دانش آموزان زیادی از این مکان بهره مند شده اند.
وی افزود: اردو فضایی است که زندگی واقعی تر، واقعیت خود را در آن بروز می دهد و این خود از لحاظ تربیتی بسیار مهم است خصوصا برای کسانی که می خواهند آثار کار تربیتی خود را ببینند یا یک کار تربیتی انجام دهند و در واقع یک فرآیند اجتماعی شدن در اردو طی می شود و درس زندگی است.
اسماعیلی با اشاره به سند تحول بنیادین که چراغ راه و قطب نمای نظام تعلیم و تربیت است، گفت: از آنجا که سند تحول بنیادین سندی جامع است باید نگاه جامعی در اجرایی شدن به آن به دور از شعار داشته باشیم.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس  اضافه کرد: در دولت تدبیر و امید وزارت آموزش و پرورش به اردوها و توسعه، تشکیل و تعمیق کار گروهی اهمیت ویژه ای داده است و با وجود کمبودها و مشکلات منابع مالی مسائل تربیتی و آثار آنها از اولویت نیفتاده و سعی شده که حفظ شود و امروز این سالن نیز در سخت ترین شرایط مالی ساخته شده است.
وی با اشاره به راهکار ۶ .۶ سند تحول بنیادین گفت: در این بند به ایجاد یک شبکه یادگیری که به هم مرتبط هستند و ارتباط مدرسه به این شبکه یادگیری اشاره دارد که عناصری مانند پژوهش سرا و اردوها را تعریف می کند و اردوها را به عنوان یکی از راهکارها و شبکه در هم تنیده یادگیری معرفی می کند.
اسماعیلی افتتاح سالن شهید دستغیب را گامی عمیق و مهم در اجرایی کردن سند تحول بنیادین دانست و بیان داشت: اگر چه این گام در سطح کلان کوچک است اما اگر این گام ها گام به گام برداشته نشود حرکت رو به جلویی نخواهیم داشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha