آدم‌ربایی دوباره در نیجریه؛ ۲۰۰ دانش‌آموز ربوده شدند

تهران - ایرنا - افراد مسلح در نیجریه بار دیگر در ادامه آدم‌ربایی‌های خود، حدود ۲۰۰ دانش آموز را از مدرسه‌ای در ایالت «نیجر» ربودند.

به گزارش ایرنا، «اسکای نیوز» انگلیسی امروز (دوشنبه) اعلام کرد که افراد مسلح در حالی که سوار بر موتور سیکلت بودند، به دنبال کمین در مسیر مدرسه‌  اسلامی «صالیحو تانکو» ( Salihu Tanko ) در منطقه «رافی» در ایالت نیجر، ده‌ها دانش‌آموز این مدرسه را ربودند.

به گفته «وازیو آبیودون» ( Wasiu Abiodun) سخنگوی پلیس ایالتی، افراد مسلح در حالی که شلیک می‌کردند، اقدام به آدم‌ربایی در مدرسه صالیحو تانکو کردند. در جریان این حمله مسلحانه یک نفر نیز جان خود را از دست داد.

او افزود که تعداد دقیق دانش‌آموزان ربوده شده از مدرسه صالیحو تانکو مشخص نیست، اما احتمالا حدود ۲۰۰ دانش‌آموز از این مدرسه توسط افراد مسلح ربوده شده‌اند.

اخیرا حمله افراد مسلح موتورسوار در نیجریه افزایش یافته و به همین دلیل استفاده از موتورسیکلت در برخی از ایالات این کشور ممنوع شده است.

در چندین شهر نیجریه از ماه ژانویه تعداد زیادی دانش‌آموز توسط مهاجمان مسلح ربوده شده‌اند. در ماه‌های اخیر حملات متوالی به مدارس شمال نیجریه انجام و از دسامبر گذشته تاکنون بیش از ۷۰۰ نفر ربوده شده‌اند.

به دلیل حملات مشابه از سوی گروه تروریستی «بوکوحرام» که بیشتر در شمال نیجریه فعالیت می‌کند، مقامات این کشور احتمال می‌دهند که این آدم‌ربایی نیز توسط این گروه تروریستی صورت گرفته باشد.

گروه تروریستی بوکوحرام که با «داعش» اعلام بیعت کرده است، تاکنون چندین عملیات خرابکارانه و آدم‌ربایی در کشورهای نیجر و نیجریه انجام داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha