اختتامیه رویداد فرهنگی - دانشجویی طریق جاوید درحرم امام راحل برگزار شد

شهرری - ایرنا - آیین پایانی دهمین رویداد فرهنگی - دانشجویی طریق جاوید با همکاری سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی و معاونت فرهنگی موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره) روز دوشنبه در حرم امام راحل برگزار شد.

به گزارش ایرنا، رییس سازمان دانشجویان و سرپرست مرکز امام، انقلاب و ولایت فقیه جهاد دانشگاهی در این آیین گفت: این رویداد با برگزاری نشست های متعدد علمی با حضور صاحب نظران و پژوهشگران حوزه امام (ره) با برگزاری نشست های مختلف، تولیدات چند رسانه ای به ویژه پاکدست و فراخوان مقاله دانشجویی و برگزاری کارگاه های آموزشی آغاز شده و سخنرانی های مطرح شده در قالب کتاب دهمین دوره انتشار خواهد یافت.

مهدی عباسی افزود: برنامه فوق علاوه بر تجدید میثاق با آرمان های بلند بنیانگذار کبیر انقلاب اختتامیه دهمین رویداد فرهنگی - دانشجویی طریق جاوید نیز است.
وی‌ با اشاره به تقارن ایام رحلت امام (ره) با انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، خاطرنشان کرد: محور اصلی دهمین دوره طریق جاوید «امام خمینی(ره)، انقلاب اسلامی و انتخابات» قرارداده شده است که طی آن به مباحثی مانند معیارهای نامزد اصلح از منظر امام (ره)، جایگاه جمهوریت، انتخابات و رای مردم در اندیشه امام (ره)، ساختار و قوانین اجرایی و نظارتی انتخابات، اهمیت مشارکت مردم در انتخابات، الزامات مشارکت سیاسی مردم در انتخابات و وظایف و حقوق اقشار گوناگون مردم در انتخابات از دیدگاه امام خمینی (ره) پرداخته شده است.
عباسی اضافه کرد: اگرچه امروز اختتامیه دهمین رویداد رویداد طریق جاوید است ولی در واقع آغاز یازدهمین دوره این رویداد فرهنگی - دانشجویی نیز است که در چهارچوب این رویداد کارگاه های آموزشی، کرسی های آزاد اندیشی دانشجویی، نشست های علمی در کنار فراخوان مقالات دانشجویی و جشنواره تولیدات و آثار ادبی و هنری در طول سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه مرکز فرهنگی - دانشجویی امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی تمام همت خود را بر ترویج اندیشه اصیل بنیانگذار کبیر انقلاب و بزرگان انقلاب اسلامی قرار داده است، گفت: نقطه کانونی تمام تلاش های ما، ارایه تصویر کامل و حقیقی از اندیشه و حیات معمار کبیر انقلاب است چرا که روح این اندیشه بلند بود که موجب شد آحاد ملت ایران از تفکرات، گروه ها و جریان های مختلف، حول محوریت اسلام گرد هم آیند و آمال خود را در آن بجویند و بزرگترین انقلاب تاریخ معاصر را شکل دهند.
عباسی تاکید کرد: جلوگیری از فراموش شدن اندیشه اصیل امام (ره) که به انقلاب اسلامی با محوریت اسلام و مردم شکل داد از اهداف اصلی فعالیت های مرکز فرهنگی - دانشجویی امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی است.
به گزارش ایرنا، در این برنامه هفت نفر از دانشجویان از جمله کمیل یزدانی دانشجوی دکترای مهندسی برق از دانشگاه شهید بهشتی، علی اکبر قلی پور دانشجوی کارشناسی برنامه‌ریزی اجتماع از دانشگاه علامه طباطبایی، ناعمه علی‌نژاد دانشجوی کارشناسی ارشد جامعه‌شناسی ادبیات از دانشگاه تربیت مدرس، سلمان صحرائی دانشجوی کارشناسی ارشد کارآفرینی IT از دانشگاه تهران، حسام‌الدین شهرابی فراهانی دانشجوی دکترای فلسفه غرب از دانشگاه تهران، امید هاشمی دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق از دانشکاه شهید بهشتی و مصطفی احمدی دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق عمومی از دانشکاه تهران به ایراد سخنرانی پرداختند.

دانشجویان در این برنامه در خصوص شرایط اقتصادی، انتظار مردم از آینده و آسیب‌های اجتماعی، مشارکت سیاسی اجتماعی زنان و دغدغه مسئله دموکراسی و جمهوریت در جمهوری اسلامی ایران، عدالت‌خواهی، اسلامگرایی و نقد اشرافی‌گری، تأثیر سلبی تحول خواهان بر شرایط امروز انتخابات در طی ۳۰ سال و ۳۰ سال تحول‌خواهی بدون درک مفهوم قدرت امام(ره)؛ جامع قدرت و عدالت به ایراد سخنرانی پرداختند.

در پایان این آیین، کارکنان جهاد دانشگاهی و جمعی از دانشجویان کشور در آستانه سالگرد رحلت جانسوز امام خمینی(ره) با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی با آرمان های بلند بنیانگذار کبیر انقلاب تجدید میثاق کردند.
عیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی، مهدی عباسی رییس سازمان دانشجویان سازمان جهاد دانشجویی و سرپرست مرکز امام، انقلاب و ولایت فقیه ‌و جمعی از کارکنان این نهاد و دانشجویان کشور با حضور در حرم مطهر امام خمینی (ره) با آرمان‌های والای ایشان، رهبری و شهدا تجدید میثاق کردند.
شرکت کنندگان در این مراسم، با نثار تاج گل و قرائت فاتحه و ادای احترام به مقام شامخ معمار کبیر انقلاب اسلامی با آرمان‌های والای امام راحل، شهدا و رهبر فرزانه انقلاب تجدید بیعت کردند.
کارکنان جهاد دانشگاهی ضمن قرائت فاتحه، یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را نیز گرامی داشتند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha