استانداری تهران: تست کرونای ۶ تبعه ایرانی در بازگشت از هند مثبت شد

تهران- ایرنا- معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران از مثبت شدن تست کرونای شش نفر از اتباع ایرانی که روز گذشته از هند به کشور وارد شدند، خبر داد.

به گزارش ایرنا، حمید گودرزی، عصر دوشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به بازگشت اتباع ایرانی از هند گفت: در اولین پرواز که برای بازگشت دیپلمات‌های ایرانی از هند به کشور صورت گرفته، ۱۰۴ نفر وارد کشور شدند.

وی اظهار داشت: براساس پروتکل کمیته امنیتی انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا این افراد باید به مدت ۱۴ روز قرنطینه شوند.

معاون امنیتی انتظامی استان تهران ادامه داد: هتلی برای این افراد در نظر گرفتیم و تمام این افراد به این هتل منتقل شده‌اند.

وی با اشاره اینکه از تمامی این افراد تست پی سی آر گرفته شده، گفت: تست ۶ نفر از این افراد مثبت بوده است و همکاران ما در وزارت بهداشت در حال بررسی سوش (ریشه) این بیماری هستند.

گودرزی خاطرنشان کرد: متاسفانه فشارهایی بر کادر درمان ایجاد شده، اما انتظار داریم براساس مصوبه و کمیته امنیتی انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا عمل شود.

وی تاکید کرد: قرار است در نیمه خرداد ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر از اتباع ایرانی از طریق پرواز کراچی تهران به کشور بازگردانده شوند و همچنین بعد از آن از طریق پرواز بمبی تهران دیگر اتباع کشور مان بازگردند.

معاون استاندار تهران یادآور شد:‌ تقاضا داریم براساس همین چارچوب مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا عمل شود تا با مشکلی مواجه نشویم.

همچنین در این جلسه ویدئو کنفرانسی فرمانداران شهرستان های شمیرانات، بهارستان و پاکدشت از کاهش بیماران سرپایی، بستری و فوتی های ویروس کرونا در این شهرستان خبر دادند.

به گزارش ایرنا، جلسه هفتگی ستاد مقابله با کرونا استان تهران عصر امروز/ دوشنبه در محل استانداری تهران برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha