درآمد زایی  ۸۱۵ میلیارد تومانی شرکت های دانش بنیان در البرز

کرج - ایرنا- رییس پارک علم و فناوری البرز اعلام کرد که شرکت های فناور و دانش بنیان این مجموعه در سال ۹۹ از محل فروش محصولات دانش بنیان ۸۱۵ میلیارد تومان درآمد داخلی و ۱۰۰ هزار دلار درآمد ارزی در بخش صادرات کسب کردند.

مهدی عباسی روز دوشنبه در حاشیه بازدید فرمانده لشکر ۱۰ سیدالشهدا(ع)  از پارک علم وفناوری البرز افزود: اکنون ۱۰۵ شرکت فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری البرز وجود دارد که  در زمینه های مختلف از جمله اصلاح نژاد گاوی ، اسب و شتر، گیاهان دارویی و صنایع مختلف فعالیت دارند.

وی  گفت:  مجتمع تحقیقاتی جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز با حمایت از شرکت های دانش بنیان و فناور توانسته است در سال۱۳۹۹ برای یک هزار و ۳۲۴ نفر اشتغال مستقیم ایجاد نماید و زمینه تولید انبوه و عرضه محصولات دانش بنیان به بازارهای داخلی و خارجی فراهم نماید.

عباس  یادآور شد: جهاد دانشگاهی یک نهاد انقلابی است که در سال ۱۳۵۹ به فرمان امام خمینی تاسیس شده است و  این نهاد در ابتدا ۲ موضوع تحقیقات کاربردی و توسعه فعالیت های فرهنگی در دل دانشگاه ها را دنبال می‌کرد که براساس فرمان رهبر معظم انقلاب ماموریت های دیگری از جمله توسعه آموزش های کاربردی و نیز توسعه اشتغال دانش آموختگان و تجاری سازی فناوری به ماموریت های جهاد دانشگاهی اضافه شد.
وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی مصداق بارز شعار «ما می توانیم» است گفت: کسی تصور نمی کرد نهالی که در سال۱۳۵۹ کاشته شد بعد از چهار دهه در زمینه های مختلف اینگونه به بار بنشیند که دستاوردهای علمی پژوهشگاه رویان بخشی از آن است.
رییس  پارک علم و فناوری البرز به دستاورد های مختلف جهاد دانشگاهی اشاره کرد و افزود: جهاد دانشگاهی علاوه بر اینکه در برخی زمینه ها در مرز دانش حرکت می کند اما تمرکز جدی آن بر توسعه پژوهش های کاربردی و پژوهش های توسعه ای است.
 عباسی با اشاره به اینکه مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی محل تمرکز فعالیت های علمی و پژوهشی تجاری سازی و توسعه فناوری در زمینه های مختلف است،گفت :در این مجتمع پژوهشگاه گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی قرار دارد که تمام مراحل کاشت، داشت و برداشت گیاهان دارویی را توأمان انجام می دهد.
سردار رستمعلی رفیعی فرمانده لشکر عملیاتی حضرت سیدالشهدا (ع)  استان البرز نیز با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد، گفت: مقام معظم رهبری  مدافع و حامی اصلی علم و فناوری در کشور است چرا که هر کس به علم و فناوری مجهز شود می تواند به سلطان عالم تبدیل شود و امروز قدرت در علم و فناوری است.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب تاکید دارند ما باید حقمان را از دنیا بگیریم و این محقق نمی شود مگر اینکه قوی شویم و خودمان به تولید علم بپردازیم و شان ملت ایران را با تولید علم و فناوری که بخشی از آن را در صنایع نظامی و موشکی می بینیم بالا ببریم.

سردار رفیعی با قدردانی از تلاش های دست اندرکاران مجتمع  تحقیقاتی جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز گفت : آمادگی داریم در زمینه تولید و توسعه فناوری با این ۲ مجموعه در استان البرز همکاری کنیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha