تیم فوتبال فجرسپاسی و لزوم استفاده از فرصت‌ها برای صدرنشینی 

شیراز -ایرنا- تیم فوتبال فجر شهید سپاسی شیراز با توجه به هشت دیدار باقی مانده از لیگ دسته یک نباید فرصت صدرنشینی را از دست بدهد و باید قدر تمام بازی‌ها را بداند.

به گزارش ایرنا، این تیم سه شنبه یازدهم خردادماه در ورزشگاه پارس میزبان تیم چوکا تالش است که در خطر سقوط قرار دارد و نمی تواند دیدار آسانی باشد و باید این تیم را جدی بگیرد تا همچنان در کورس مدعیان باقی بماند.

فجری ها طی چند دیدار گذشته به دلیل کمبود بازیکن مصدوم و محروم نتوانسته نتایج لازم را بگیرد و دست سرمربی این تیم برای بستن ترکیبی دلخواه تنگ بوده است.

شاگردان علی کلانتری سرمربی تیم فجر تا پایان لیگ به ترتیب با چوکا تالش در شیراز بازی دارند، سپس با خیبر در خرم آبادٰ، رایکا بابل در شیراز،ٰ استقلال خوزستان در اهواز،‌ شاهین بوشهر در شیراز،ٰ هوادار در تهران، آرمان گهر سیرجان در شیراز و درآخرین بازی هم باید به مصاف تیم گل ریحان در کرج بروند که یکی از کاندیدای سقوط به دسته دوم است.    

دیدار های باقی مانده تیم فجر

بدین ترتیب فجری ها با تیم های استقلال خوزستان، خیبر خرم آباد و هوادار بازی حساسی دارند زیرا این تیم ها مدعی هستند و فجری ها باید برای این دیدارها برنامه ریزی خوبی  انجام دهند تا امتیاز لازم را بگیرند و رقیبان خود را از سر بردارند ضمن اینکه بازی با شاهین بوشهر که هنوز امید دارند را باید جدی بگیرند.

 همچنین فجری ها در ادامه چوکا تالش، رایکا بابل، آرمان گهر سیرجان  و گل ریحان البرز هم بازی دارند که این دیدارها هم سخت است و هم آسان  هر چند بازی با تیم های پایین جدول هم که در خطر سقوط دارند نمی تواند آسان باشد از این رو این هشت بازی باقی مانده در  سرنوشت آنها برای  صعود به لیگ برتر بسیار حیاتی است، به واقع صعود فجری ها دست خودشان است که حتما به آب و آتش خواهند زد.

فجری ها برای بازی مقابل چوکا تالش بجزمصدومان تیم سایر بازیکنان در شرایط خوبی قرار دارند و مشکل سه بازیکن سرباز آنها هم حل شده و می توانند در ترکیب تیم قرار گیرند.

 چوکا تالش چگونه تیمی است؟

چوکا تالش در جدول در جدول  رده بندی حال و روز خوبی ندارد، اما دوندگی و جنگندگی یکی از خصوصیات تیم های شمالی است که تیم چوکاهم از این قاعده جدا نیست و بسیار سخت کوش است. 

این تیم هم اینک با ۲۵ امتیاز در رده شانزدهم است و قطعا برابر فجر مدعی  با احتیاط بازی خواهد کرد تا دست کم  یک امتیاز بگیرد و در ادامه هم برنامه دارند تا  بر روی ضد حمله به گل برسند که فجری ها باید مواظب این روش حریف باشند.

چوکا هم در حمله و هم در دفاع  در جدول شرایط خوبی ندارد اما این دلیل نمی شود که فجری ها آنها را ساده بگیرند، اگر اینگونه شود شاید درپایان بازی با امتیاز شیراز را ترک کنند و حسرتی دیگر را برای فجری به جای بگذارند.

سرمربی تیم فجر : چوکا را دست کم نمی گیریم

سرمربی تیم فجر با بیان اینکه تمرینات بسیار خوبی پشت سرگذاشتیم ، گفت: برای تیم چوکا احترام خاصی قائل هستیم و به هیچ عنوان این تیم را دست کم نخواهیم گرفت.

علی اصغر کلانتری دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا بیان داشت: برای این بازی بجز مصدومان تیم بقیه بازیکنان حضور دارند و با کوشش دست اندرکاران باشگاه نیز مشکل سه بازیکن سرباز که هفته گذشته مقابل ملوان نتوانستیم ازآنها استفاده کنیم، حل شده است.

وی اضافه کرد: هرچند تیم چوکا در پایین جدول است اما این تیمی کاملا سخت کوش و دونده هستند و چند دیدار این را بررسی کردیم، روی ضد حمله برنامه دارند و بازیکنان ما نیز کاملا برای این بازی سخت توجیه شده اند.

کلانتری ادامه داد:‌ هشت بازی تا پایان لیگ باقی مانده است که هر کدام شرایط خاص خود را دارند و بازیکنانم نیز از اهمیت این دیدارها اگاه هستند و باید با تمرکز به مصاف آنها برویم.         

۷۰ امتیاز نداریم که برای دیگر تیم ها بازی کنیم

این پیشکسوت فوتبال فارس با بیان اینکه ما در جدول رده بندی ۷۰ امتیاز نداریم که بخواهیم برای سایر تیم ها بازی کنیم، افزود: ما برای خودمان بازی می کنیم و منتی هم سر کسی نمی گذاریم زیرا نیاز به امتیاز داریم و برای تیم خوب  قشقایی شیراز هم در ادامه مسابقات آرزوی موفقیت داریم زیرا تیم شهرمان است.

در پایان هفته بیست و ششم تیم بادران تهران با ۴۴ امتیاز در صدر قرار دارد ، تیم های هوادار تهران و مس کرمان با ۴۳ امتیاز به ترتیب دوم و سوم هستند.

همچنین تیم خیبر خرم آباد، استقلال خوزستان، فجر سپاسی، خوشه طلایی ساوه به ترتیب با ۴۰ امتیاز در رده چهارم تا هفتم قرار دارند، شاهین شهرداری بوشهر و پارس جم جنوبی هم ۳۹ امتیازی هستند و هنوز شانس برای مدعی شدن با توجه به هشت دیدار باقی مانده، دارند و حتی ملوان ۳۶ امتیازی هم امیدوار است به بالای جدول صعود کند.

بدین ترتیب ۱۰ تیم شانس صعود به لیگ برتر دارند و باید منتظر ماند و دید در پایان  لیگ دسته یک از میان آنها، دو تیم اول و دوم جدول جواز صعود به لیگ برتر دریافت می کنند.

 در رقابت های فوتبال دسته یک کشور ۱۸ تیم شرکت دارند و پس از انجام ۳۴ بازی تیم های اول و دوم جدول جواز صعود به لیگ برتر دوره بیست یکم کسب خواهند کرد و سه تیم انتهای جدول هم راهی دسته دوم می شوند.

تیم نود ارومیه با ۲۳ امتیاز و گل ریحان البرز هم با ۱۸ امتیاز در خطر سقوط قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha