۱۰ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۱۱
کد خبرنگار: 1005
کد خبر: 84349958
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

استاندار: شاخص‌های گردشگری فارس ارتقا یافت

شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: فعالیت، اقدامات و پیشرفت‌هایی که در استان در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری صورت گرفته با وجود تمام مشکلات، کار بسیار ارزشمندی است و باید یادآوری کنیم که دولت تدبیر و امید کوشید که بتواند حرکت قابل قبولی در این حوزه داشته باشد و امروز نیز نتایج آن کاملا ملموس است.

به گزارش ایرنا، عنایت الله رحیمی، دوشنبه در آیین افتتاح طرح‌های حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از جمله مرکز فرهنگی سعدی افزود: صنعت گردشگری به مفهوم امروزی از چنان نقش کلیدی در توسعه کشورها برخوردار است که نمی‌توان از آن غافل شد و با توجه داشته‌های فراوانی که در این زمینه در کشور داریم و استان فارس هم در این پهنه به خوبی می‌درخشد باید توجه ویژه به صنعت گردشگری داشته باشیم.
وی ادامه داد: وجود داشته‌های مادی و معنوی مانند حرم احمد بن موسی (ع)، آثار تاریخی همچون پاسارگاد، تخت جمشید، محور ساسانی و همچنین برخورداری از مردمانی فرهنگی و میهمان نواز، هر گردشگری را به سمت این استان جذب می‌کند.
او اظهار داشت: وجود مشاهیری همچون سعدی، حافظ، ملاصدرا و سیبویه نیز داشته‌ها و ظرفیت‌های بسیار ارزشمندی است که باید به آنها بالید و معرفی کرد.
استاندار فارس تصریح کرد: وجود پارک‌های متعدد حفاظت شده و مراکز و مناطق طبیعی در جای جای فارس نیز گویای توانمندی در این زمینه است.
رحیمی افزود: در بُعد پزشکی و توریسم درمانی هم استان فارس و شهر شیراز دارای توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بسیاری است که مورد توجه مردم کشورهای منطقه قرار گرفته است.
وی گفت: ما تکلیف داریم که زیرساخت‌های لازم را در غالب مجازی، واقعی، کالبدی، فرهنگی، شکلی و محتوایی تامین کنیم که به رغم تحریم‌های ظالمانه و شیوع بیماری کرونا، فعالیت‌ها در زمینه توسعه صنعت گردشگری به شدت مورد توجه واقع شده که در این ارتباط جا دارد از حمایت‌ها وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی  قدردانی کنیم.
استاندار فارس افزود: امیدواریم که آیندگان بتوانند توسعه‌ای بهتر از امروز را رقم بزنند و از داشته‌ها و امکانات به شکل مطلوب‌تری بهره ببرند و ما نیز بتوانیم آثاری را ایجاد کنیم که آیندگان به آن افتخار کنند.

رشد قابل توجه زیرساخت‌های گردشگری فارس در دولت تدبیر و امید
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس هم گفت: استان فارس با سه هزار اثر ثبت شده ملی و چهار اثر ثبت شده جهانی یکی از مقاصد گردشگری کشور و دارای پتانسیل بالایی در زمینه جذب گردشگر است.
جمشید معینی، با بیان اینکه این مهم طی سال‌های اخیر مورد توجه مسئولان قرار گرفته افزود: در بخش میهمان پذیرها، تا سال ۹۲ در استان فارس ۱۳۳ واحد میهمان پذیر وجود داشت که در پایان سال ۹۹ این تعداد به ۱۳۷ مورد افزایش یافت.
وی ادامه داد: در سال ۹۲ تعداد هتل‌های استان نیز ۴۲ واحد بود که در پایان سال ۹۹ به ۸۵ واحد رسید.
او اظهار داشت: تعداد هتل آپارتمان‌های استان نیز در سال ۹۹ به ۲۴ واحد رسید در حالی که این تعداد در ابتدای شروع به کار دولت تدبیر و امید ۱۳ واحد بود.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس تصریح کرد: خانه‌های مسافر نیز که تا پیش از این به شکل غیرمجاز فعالیت می‌کردند در دولت تدبیر و امید ساماندهی شدند که تاکنون به ۱۳۴ واحد نیز مجوز داده شده است.
معینی گفت: در بحث اقامتگاه‌های بوم گردی هم تا قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید هیچ موردی در استان وجود نداشت که در پایان سال ۹۹ تعداد این اقامتگاه‌ها به ۱۶۴ واحد رسید و دفاتر خدمات مسافرتی نیز از ۱۲۵ دفتر در سال ۹۲ به ۳۸۲ دفتر در پایان سال ۹۹ رسید.
او اضافه کرد: تعداد اتاق‌های اقامتی استان نیز نیز که در سال ۹۲ پنج هزار و ۴۲۰ باب بود در پایان سال ۹۹ به هشت هزار و ۶۸۶ باب رسید و تعداد تخت‌های واحدهای اقامتی استان نیز از ۲۲ هزار و ۳۷ تخت در سال ۹۲ به ۳۵ هزار و ۳۵۰ تخت در سال ۹۹ افزایش یافت.

در سفر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استان فارس ۲۴ طرح گردشگری با افزون بر ۷۳۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری افتتاح شد.
در این آیین همچنین مجموعه فرهنگی سعدی، موزه نورآباد، درگاه ورودی بیشاپور، سایت موزه دروازه پردیس تخت جمشید به بهره‌برداری رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha