تمامی پایگاه‌های سنجش نوآموزان به اتاق اکوستیک تجهیز می‌شود

تهران- ایرنا- رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: تمامی پایگاه‌های سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان، به اتاق اکوستیک تجهیز می‌شوند.

به گزارش روز دوشنبه وزارت آموزش و پرورش،سید جواد حسینی افزود: اعتبارات اتاق آکوستیک پایگاه‌های سنجش استان تهران تأمین‌شده است و به زودی ۲ اتاق آکوستیک سنجش در شهر تهران و ۲ اتاق آکوستیک سنجش در شهرستان‌های تهران، ایجاد خواهد شد.

وی بابیان این که ۶۰ پروژه از سوی مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهر تهران در حال ساخت است، گفت: از این تعداد سه پروژه شامل یک مدرسه جسمی-حرکتی، یک سالن چندمنظوره برای دانش آموزان جسمی-حرکتی و یک مدرسه اوتیسم مربوط به آموزش‌وپرورش استثنایی است.

حسینی با تاکید بر این که تربیت‌بدنی و تجهیزات ورزشی جزو ضروریات تعلیم و تربیت دانش آموزان با نیازهای ویژه است، گفت: بر اساس آمایش سرزمینی دانش آموزان با نیازهای ویژه به ۱۰۵ نوع تجهیزات توان‌بخشی، آموزشی، پرورشی و تربیت‌بدنی نیاز دارند که از این تعداد ۱۸ قلم مربوط به تجهیزات وزرشی است و در سال جاری ردیف ۵۰ میلیاردی برای تجهیزات توان‌بخشی بودجه در نظر گرفته‌شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش یکی از برنامه‌های سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی را ساخت سالن‌های ۲۰۰ مترمربعی ورزشی درون مدرسه‌ای در مدارس استثنایی عنوان کرد و گفت: ۱۰ مدرسه استثنایی استان تهران، زمین مورد نیاز برای ساخت این سالن‌ها را دارند که باید تلاش شود این سالن‌های ورزشی با همت خیرین ایجاد شود.

وی بابیان این که بر اساس آمایش سرزمین ۲۱۰مدرسه استثنایی در کشور برای رسیدن به استاندارد مطلوب، موردنیاز است، اظهار داشت: ساخت این مدارس در قالب «طرح از خشت تا بهشت» آغاز شده است. از این تعداد ۹ مدرسه متعلق به استان تهران است که سه مدرسه در حال ساخت و ۶ مدرسه دیگر مورد نیاز است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha