فرماندار: ۸۷۵ پروژه عمرانی و زیرساختی در ثلاث باباجانی اجرا شد

کرمانشاه - ایرنا - فرماندار ثلاث باباجانی گفت: در هشت سال فعالیت دولت‌های یازدهم و دوازدهم، ۸۵۷ پروژه عمرانی و زیرساختی با اعتباری بیش از ۳۳۵ میلیارد تومان در این شهرستان اجرا شده است.

به گزارش ایرنا، یدالله شکری روز دوشنبه در نشست کمیته برنامه ریزی افزود: ارتقای دهستان زمکان به بخش و راه اندازی و افتتاح شهرداری میرآباد از جمله اقداماتی که در ۲ سال گذشته برای توسعه این شهرستان و تسریع در خدمات رسانی به مردم انجام شده است.

وی تاکید کرد: همچنین ۵۹ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره برای راه اندازی،  ایجاد و توسعه اشتغال در ثلاث باباجانی طی سال های ۹۸ و ۹۹ پرداخت شده که زمینه اشتغال بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر را فراهم کرده است.

فرماندار ثلاث باباجانی اظهار داشت: برای رفع بیکاری و توسعه اشتغال در این شهرستان مرزی و با پیگیری‌های صورت گرفته، ۲۵ درصد سهم منابع تسهیلات کم بهره در حوزه صنایع در سال جاری جذب شده تا بتوانیم اقدامات موثرتری در حوزه اشتغال انجام دهیم.

شکری یادآور شد: برای بازسازی مناطق آسیب‌دیده از زلزله ویرانگر ۲۱ آبان ۹۶ در شهرستان ثلاث باباجانی نیز تاکنون یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی اضافه کرد: همچنین بیش از ۸۶۰ میلیارد تومان تسهیلات و کمک‌های بلاعوض نیز در راستای بازسازی زیر ساخت‌های کشاورزی، دامداری و باغبانی و واحدهای مسکونی و تجاری آسیب دیده از زلزله هزینه شده است

شهرستان ثلاث باباجانی با حدود ۳۶ هزار نفر جمعیت دارای سه بخش مرکزی، ازگله و زمکان با ۲۰۹ روستا است که ۱۶۷ روستای آن دارای سکنه است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha