زیدان دلایل جدایی‌اش از رئال مادرید را فاش کرد

تهران- ایرنا- سرمربی پیشین رئال مادرید در نامه‌ای به تشریح دلایل جدایی‌اش از جمع کهکشانی‌ها پرداخت و گفت: می‌روم چون که باشگاه، اعتماد به نفس را برای ادامه کار به من نمی‌دهد.

به گزارش ایرنا، زین‌الدین زیدان سرمربی رئال مادرید در پایان فصل سانتیاگو برنابئو را ترک کرد. این مربی در فصلی که نتوانست در لیگ قهرمانان اروپا و حتی لالیگا جامی را کسب کند از جمع کهکشانی‌ها جدا خواهد شد و از آنتونیو کونته به عنوان گزینه اصلی جایگزینی وی یاد می‌شود.

این مربی در نامه‌ای سر گشاده ضمن تشریح دلایل جدایی‌اش نوشت: ۲۰ سال از روزی که پا به شهر مادرید گذاشتم و پیراهن سفید پوشیدم گذشت و رئال به من عشق داد. همیشه  احساس خاصی بین ما وجود داشت. این افتخار را داشتم که هم بازیکن و هم مربی مهمترین و بهترین باشگاه تاریخ فوتبال بودم. می‌خواستم این نامه را بنویسم تا از شما هواداران خداحافظی کنم و دلایلم را برای ترک نیمکت با شما در میان بگذارم.

سعی کردم ارزش رئال حفظ شود

در مارس ۲۰۱۹ من پس از وقفه ۸ ماهه به رئال با درخواست فلورنتینو پرز بازگشتم اما دلیل این امر درخواست هر روز شما هواداران بود. وقتی با شما در خیابان برخورد کردم حمایت شما را با تمام وجود حس کردم. این باشگاه متعلق به آن هواداران است. سعی کردم ارزش رئال را در تمام کارهایی که انجام می‌دهم حفظ کنم. من ۲۰ سال زیبا را در مادرید گذراندم و این را مدیون فلورنتینو پرز هستم. او از سال ۲۰۰۱ برای من جنگید تا در حالی که خیلی‌ها مخالف حضور من بودند من را به رئال بیاورد. از این بابت همیشه محبت او را به یاد دارم.

کارهایی که انجام دادم، فراموش شد

اکنون هم تصمیم گرفتم رئال را ترک کنم چرا که دلایلی دارم که آن را توضیح می‌دهم. هیچ‌گاه از قایق بی‌دلیل پیاده نمی‌شوم. در سال ۲۰۱۸ رئال را پس از جام ‌های بسیار زیاد و پیروزی‌های فراوان ترک کردم چرا که احساس کردم تیم برای موفقیت نیاز به ذهنیت جدید دارد اما امروز همه چیز متفاوت است.

می‌روم چون احساس می‌کنم باشگاه دیگر اعتماد به نفس لازم را برای ادامه کار به من نمی‌دهد. باشگاه پشتیبان من نبود تا برای بلند مدت برنامه‌ام را پیاده کنم. من فوتبال را می فهمم و می‌دانم که باشگاهی مانند رئال مادرید چه توقعاتی از تو دارد. وقتی برنده نمی‌شوی واضح است که باید بروی اما یک موضوع بسیار مهم در این میان فراموش شده است.آنچه من روز به روز با تمرین مستمر ساختم. آنچه من به کمک ۱۵۰ نفری که اطراف تیم هستند به من کمک کردند.

من یک برنده متولد شدم و برای فتح قله‌ها اینجا بودم اما ارزش برخی مسائل مانند احساسات در این میان نا دیده گرفته شد.

من می‌خواهم احترام آنچه ما ساختیم حفظ شود. در ماه‌های اخیر رابطه من و سایر مدیران کمی با قبل تفاوت داشت. البته باید در نظر داشته باشیم که در فوتبال امروزی عمر حضور یک مربی در یک بشگاه دو فصل است نه بیشتر.

اینکه در رسانه‌ها خواندم که اگر ببازم اخراجم می‌کنند، برایم آزار دهنده بود

از دید من انسانیت از پول و شهرت و خیلی مسائل دیگر اهمیت بیشتری دارد. در زمانی از فصل وقتی در مطبوعات خواندم که اگر ببازم آنها من را اخراج خواهند کرد، این موضوع برای من آزار دهنده بود. این موضوع به من و تیمم آسیب رساند و بیش از همه این آزار دهنده بود که این مساله چطور به گوش رسانه‌ها رسیده بود؛ اما بازیکنانم تلاش کردند و چند پیروزی متوالی کسب کردند.

به طور حتم بهترین مربی جهان نیستم اما می‌دانم چطور اعتماد به نفس را به بازیکنان منتقل کنم. پس از ۲۰ سال حضور در رئال فهمیدم که شما هواداران فقط برد می‌خواهید. من این اطمینان را می‌دهم که بیش از ۱۰۰ درصد توانم را برای موفقیت تیم به کار گرفتم. «مادریدیستاهای عزیز، من همیشه یکی از شما خواهم بود.»

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha