دمای ۱۴ شهر سیستان و بلوچستان به بیش‌از ۴۰ درجه سلسیوس رسید

زاهدان- ایرنا- معاون فنی  و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته دمای هوای ۱۴ شهر استان به بیش‌از ۴۰ درجه رسید و دلگان با ۴۷ درجه سلسیوس گرمترین شهر منطقه شد.

محمود دیانتی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: همانطور که انتظار می‌رفت روند افزایش دمای هوا در اکثر شهرهای سیستان و بلوچستان آغاز شد به طوریکه در شبانه روز گذشته تنها در ۶ شهر دمای کمتر از ۴۰ درجه ثبت شده است.
وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای زاهدان نیز به مرز ۳۸ درجه سلسیوس رسید و گرمترین روز این شهر در یک ماه اخیر را رقم زد.
معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی انتظار می‌رود دمای زاهدان در حدود پنج روز آینده به بیش‌از ۴۰ درجه سلسیوس نیز برسد.
وی خاطرنشان کرد: افزایش دما و گرمای هوا سایر شهرهای سیستان و بلوچستان را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد به طوریکه احتمال گرمازدگی، خسارت به محصولات کشاورزی و مرغداری‌ها، افزایش مصرف آب و برق در روزهای آینده وجود دارد.
دیانتی افزود: توصیه می‌شود برای عبور از موج گرما نسبت به صرفه جویی و مدیریت تامین آب و برق، تهویه مناسب گلخانه ها و مرغداری‌ها و برداشت محصولات رسیده باغی و زراعی اقدام شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha