عادی‌انگاری زمینه ساز ایجاد موج پنجم کرونا است

اراک - ایرنا - فرماندار اراک گفت: عادی انگاری مجدد شهروندان نسبت به ویروس کرونا، زمینه ایجاد موج پنجم را با شرایط سخت‌تر از قبل فراهم می‌کند.

«حسین بختیاری» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شهرستان اراک پس از فراز و نشیب‌های مختلف در موج چهارم این بیماری به وضعیت قابل قبولی رسیده اما عادی‌انگاری‌ها در مقابل این ویروس پرخطر زیاد شده که این امر خطر جدی است.

وی بیان کرد: در موج چهارم بیماری کووید ۱۹، تعداد مبتلایان در اراک از مرز ۸۰۰ نفر در روز هم گذشت اما هم‌اکنون این تعداد کاهشی شده است.

فرماندار اراک ادامه داد: خطر ویروس کرونا همچنان جدی و با توجه به جهش این ویروس از گذشته بیشتر است و نیاز است مردم همچنان و با جدیت پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و به هیچ عنوان در خارج از منازل بدون ماسک حاضر نشوند و از هرگونه تجمع، دورهمی و شرکت در آیین‌های جشن و عزا خودداری کنند.

بختیاری تصریح کرد: بحث عادی انگاری به ویروس کرونا در مناطق حاشیه و روستاهای شهرستان اراک بیشتر از مرکز شهر است و انتظار است حساسیت نسبت به این بیماری در همه نقاط بالا باشد تا مجدد گرفتار موج دیگری نشویم. 

اراک مرکز استان مرکزی است و در این منطقه بیش از ۶۸۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کند.

۱۴۴ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا بر اساس آخرین یافته‌های آزمایشگاهی طی ۴۸ ساعت گذشته، در استان مرکزی شناسایی شد که با احتساب این میزان ابتلای جدید، تعداد موارد مبتلا به کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تاکنون به ۶۲ هزار و ۴۷۲ نفر رسیده است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha