زنجان دومین مرکز استان خنک کشور به ثبت رسید

زنجان - ایرنا - کارشناس پیش بینی هوای اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: زنجان طی ۲۴ ساعت گذشته به عنوان دومین استان سرد کشور ثبت شد.

حسین سلطانی، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: طی مدت یاد شده میزان دمای هوای زنجان ۹ درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شد و شهرکرد نیز با دمای ۵ درجه بالای صفر، نخستین مرکز استان کشور به لحاظ خنکی هوا به ثبت رسید.

وی، دمای فعلی شهر زنجان (مرکز استان) را  ۱۹ درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد و افزود: این میزان دما در مقایسه با مدت مشابه روز گذشته در همین ساعت ۱ درجه سانتیگراد کاهش نشان می‌دهد و طی ۲۴ ساعت گذشته نیز گیلوان و چورزق در شهرستان طارم برای دومین روز متوالی دمای ۴۴+ درجه سانتیگراد را داشتند.

سلطانی به کمینه و بیشینه دمای رخ داده در ایستگاه های هواشناسی استان در ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و افزود: طی این مدت میزان دما در خیرآباد ۶ و ۳۰، حلب ۷ و ۳۴، سجاس ۸ و ۳۰، زنجان ۹ و ۳۱، زرین رود ۹ و ۳۱، سلطانیه ۹ و ۳۱، گرماب ۹ و ۳۲، باش قشلاق گرماب ۹ و ۳۳، نیک پی ۱۰ و ۳۴، فرودگاه زنجان ۱۰ و ۳۲، دانشگاه زنجان ۱۱ و ۳۲، دندی ۱۱ و ۳۳، قیدار ۱۴ و ۲۹، ماه نشان ۱۵ و ۳۵، فیله خاصه ۱۵ و ۳۵، ارمغانخانه ۱۵ و ۳۰، پری ۱۵ و ۳۰، خرمدره ۱۶ و ۳۲، ابهر ۱۷ و ۳۴، آب بر ۲۰ و ۴۱، چورزق ۲۱ و ۴۴، گیلوان ۲۳ و ۴۴ درجه سانتیگراد گزارش شد.  

وی، تصریح کرد: امروز کاهش موقت دما را در سطح این استان شاهد هستیم و میزان دما در شهرستان طارم نیز مقداری کاهش خواهد یافت اما از فردا /سه شنبه/ تا پایان هفته، مجدد هوای زنجان گرمتر خواهد شد.

این کارشناس هواشناسی استان زنجان گفت: روز چهارشنبه شدت وزش باد افزایش خواهد داشت و از عموم مردم انتظار می رود توصیه ها و هشدارهای هواشناسی را در رابطه با وزش باد جدی تر بگیرند.  

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز به طور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha