تولیت آستان قدس رضوی: اعتاب مقدس معصومین مرکز نشر معارف اسلام است

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: اعتاب مقدس حضرات معصومین(ع) و امام زادگان عظیم الشأن مرکز نشر و ترویج معارف ناب اسلام است.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، حجت الاسلام احمد مروی در دیدار با تولیت حرم مطهر حضرت رقیه(س) در مشهد افزود:حضرات معصومین(ع) و امامزادگان واجب التعظیم در زمان حیاتشان منشأ خیر، برکات، معرفت افزایی و تربیت جامعه بودند و اکنون نیز مضجع شریفشان باید مرکز نشر انوار، معارف و آموزه‌های دینی و تربیتی برای بشریت باشد.

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر قطب فرهنگی شدن بقاع متبرکه ادامه داد: در این راستا طی سال‌های اخیر بارگاه‌های مطهر امام زادگان ایران اسلامی کارکردهای اجتماعی و فرهنگی بسیار خوبی یافته‌اند.

تولیت آستان قدس رضوی از بارگاه حضرت رقیه(س) به عنوان حرم پاره تن حضرت اباعبدالله(ع) یاد کرد و گفت: این حرم شریف باید پایگاه تبیین اهداف قدسی قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و مرکز نشر پیام مظلومیت آن حضرت و اهل بیت آن امام شهید و معارف و آموزه های دین باشد.

مروی همچنین بر توسعه و تعمیق روابط آستان قدس رضوی و حرم مطهر حضرت رقیه(س) در عرصه‌های گوناگون تأکید و آمادگی خود را برای انتقال تجربیات این آستان مقدس در حوزه‌های مختلف عمرانی، فرهنگی و بهداشتی به حرم حضرت رقیه(س) اعلام کرد.

وی با اشاره به مقاومت و ایستادگی ملت سوریه در برابر توطئه‌های استکبار و ارتجاع منطقه ادامه داد: روحیه مقاومت و ایستادگی ملت سوریه باعث پیروزی آن‌ها در برابر توطئه‌های دشمنان شد.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز همان کشورهایی که با صرف هزینه‌های فراوان سعی در اجرای نقشه‌های شوم استکبار در سوریه داشتند و روابط خود را با این کشور قطع کرده بودند به دنبال برقراری روابط دیپلماتیک با سوریه هستند و این عزت، نتیجه مقاومت است.

مروی با اشاره به نقش تأثیرگذار سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان و سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران در شکست فتنه داعش در سوریه افزود: با تلاش و مجاهدت ملت و ارتش سوریه و کمک‌های مشاوره‌ای ایران و حضور فعالانه و تاثیرگذار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، سوریه در این امتحان بزرگ سرفراز بیرون آمد.

وی ادامه داد: اگرچه توطئه استکبار در سوریه خسارات عمرانی، اقتصادی و زیرساختی بسیاری را به همراه داشت اما روحیه استکبارستیزی و مقاومت در برابر مستکبران را در ملت سوریه تقویت کرد.


 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha