طلاب و روحانیون بهابادی فعالانه در انتخابات شرکت   می‌کنند

یزد – ایرنا - رییس حوزه علمیه بهاباد گفت: طلاب و روحانیون این شهرستان همچون دوره های گذشته ، پرشور و فعال در انتخابات شرکت می کنند.

حجت‌الاسلام محمد علی اخوان بهابادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه حضور پرشور و حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری سبب خنثی شدن توطئه های دشمنان میشود اظهار داشت: حضور روحانیت در صحنه انتخابات، حضور آگاهانه است و انتخاب فردی شایسته هم تکلیف شرعی و گامی در توسعه همه جانبه و دخالت در تعیین سرنوشت کشور و ارج نهادن به خون شهدای والامقام است.

وی بابیان اینکه حوزه‌های علمیه از هیچ نامزد انتخاباتی حمایت نخواهد کرد و کاملاً بی‌طرفانه رفتار می‌کند، افزود: با توجه به این موضع‌گیری شفاف و صریح حوزه علمیه ،به‌هیچ‌ وجه نباید این پایگاه‌ها به مراکزی برای تبلیغات نامزدهای انتخاباتی مبدل شود.

اخوان بهابادی انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و روستاها را نیز مهم ارزیابی و تصریح کرد: گاهی برخی داوطلبان شوراها برای جلب نظر مردم عوام فریبی می کنند و با پخش موسیقی غیرمجاز برای کسب آرا تلاش می کنند و نحوه امانت داری و مسئولیت پذیری این قبیل افراد از هم اکنون مشهود است.

رییس حوزه علمیه بهاباد در ادامه با اشاره به اینکه یکی از مسائل مهمی که در آموزه های دینی بدان اهمیت داده شده است، اتحاد و همبستگی است افزود: بی تردید یکی از ابزار مهم ایجاد همبستگی و انسجام ملی، انتخابات حداکثری است و این امر زمینه وفاق و وحدت ملی را فراهم می نماید.

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قرار دارد .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha