معاون استانداری فارس: واحدهای تولیدی دارای تعهد ارزی حمایت می‌شوند

شیراز- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: با توجه به مشکلاتی که از تحریم‌ها برای واحدهای تولیدی دارای تعهدات ارزی در استان ایجاد شده، این واحدها مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

ظفر افشون، دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تحریم‌های ظالمانه سبب شد که برخی از واحدهای تولیدی دارای تعهد ارزی نتوانند در زمان مشخص شده قانونی به تعهدات خود عمل کنند و به همین دلیل در لیست سیاه بدهکاران بانکی بانک مرکزی قرار گرفتند.
وی ادامه داد: در صورت ورود نام این واحدها به این لیست، امکان فعالیت اقتصادی برای آنها بسیار سخت و یا غیرممکن می‌شود.
او اظهار داشت: برای جلوگیری از مواجهه این واحدها با چنین مشکلی در سفر بهمن ماه سال گذشته رئیس کل وقت بانک مرکزی به فارس، حدود ۵۰ واحد تولیدی استان که در عمل به تعهدات ارزی خود با مشکل مواجه شده بودند مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند.
وی افزود:با توجه به بالا بودن تعداد این واحدها، مقرر شد که جلسه‌ای نیز در تهران برای بررسی مشکلات این واحدها در بانک مرکزی تشکیل شود که در جلسه‌ای که در روز شنبه هشتم خردادماه جاری با حضور تعدادی از مدیران صنعتی و اقتصادی استان و همچنین اتاق بازرگانی فارس و مدیران ۲۰ واحد تولیدی دارای مشکل در محل بانک مرکزی برگزار شد که مشکلات برخی از این واحدها حل و فصل شد و برخی نیز در دستور کار قرار گرفت.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس اضافه کرد: در این جلسه استانداری فارس خواستار مساعدت بانک مرکزی با واحدهای تولیدی با توجه به مشکلات ایجاد شده برای این واحدها در اثر تحریم‌ها شد و مسئولان بانک مرکزی موافقت کردند که واحدهایی که در لیست سیاه بانک مرکزی قرار گرفته‌اند از لیست خارج شوند تا بتوانند فعالیت خود را از سر بگیرند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha