رئیس شورای شهر شیراز: برخی املاک شهرداری سال‌ها در تصرف افراد خاص است

شیراز-ایرنا-رییس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: براساس بررسی ها و گزارشاتی مشخص شده که برخی املاک شهرداری شیراز سال‌های سال است که بدون مجوز در تصرف افراد خاصی قرار دارد.

به گزارش ایرنا، سید عبدالرزاق موسوی یکشنبه در یکصدو هشتاد و ششمین صحن علنی شورای شهر شیراز با بیان اینکه شهرداری در تغییر کاربری‌ها، تنظیم توافقنامه با مالکین، صدور پروانه و فروش تراکم حقوق مردم را باید رعایت کند،افزود: گزارشی داریم که برخی املاک شهرداری سال‌هاست بدون مجوز در تصرف افراد خاصی قرار دارد و بر همین اساس شهرداری این شهر باید گزارش دقیقی از املاک شناسایی نشده به شورا ارائه کند.
وی با اشاره به تصرف برخی املاک شهرداری توسط بعضی افراد خاص،گفت: در خصوص پروانه ساختمان و فروش تراکم در شهر گزارش های نگران کننده ای به شورا ارایه شده است.
وی ادامه داد: برخی املاک و به صورت خاص خانه‌های سازمانی شهرداری شیراز سال‌ها در اختیار افراد خاصی است و بدون مجوز ادامه تصرف نیز داده می‌شود.
رییس شورای شهر شیراز در نطق پیش از دستور خود در این جلسه شورای شهر با بیان این مطلب گفت: یکی از موضوعات مهم و در واقع حق های اساسی شهروندی حق برخورداری از محیط زیست سالم و باکیفیت است که نقش شورا و شهرداری در این زمینه بسیار مهم است.
موسوی افزود: در خصوص موضوع پروانه ساختمان و فروش تراکم گزارش هایی داریم که بعضاً نگران کننده است. البته منابع درآمدی شهرداری نیز عمدتاً از همین محل تامین می شود.
وی ادامه داد: املاک شناسایی نشده شهرداری یکی دیگر از موارد قابل تأمل است که باید شهرداری گزارش دقیقی در این باره به شورا ارائه کند.
موسوی گفت: در این راستا گزارشی داریم که برخی املاک و به صورت خاص خانه های سازمانی شهرداری سال‌ها در اختیار افراد خاصی است که بدون مجوز ادامه تصرف می‌دهند که شهرداری باید گزارش مستند آن را به شورا ارائه کند.
وی با اشاره به تذکر هفته گذشته خود در خصوص سامانه شفافیت و مدیریت اطلاعات اظهارداشت: در این ارتباط قرار شد رئیس  کمیسیون هوشمند سازی گزارشی را در صحن ارائه کنند که منتظر هستیم، البته گزارش عملکرد شهرداری در موضوع مصوبات شفافیت تهیه شده است که برای اعضای شورا ارسال و از طریق پایگاه اطلاع رسانی شورا به اطلاع عموم شهروندان خواهد رسید.

موسوی در این جلسه توضیح بیشتری درباره ساکنان املاک شهرداری شیراز ارائه نکرد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha