معاون پدافند هوایی ارتش: فضای کشور برای دشمن ناامن است

تهران - ایرنا - معاون عملیات نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: فضای کشور برای هواپیماهای با سرنشین، بدون سرنشین و دیگر انواع تجهیزات دشمن، یک فضای ناامنی است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم خوش‌قلب، با اشاره به اهمیت بحث کشف در پدافند هوایی گفت: اگر توانایی کشف دقیق، به موقع و مناسب و دورایستا برای پدافند هوایی وجود نداشته باشد، شاید در مراحل بعدی دفاع هوایی با چالش‌های خاصی مواجه شود.

وی با عنوان اینکه، کشف و شناسایی ماموریت اول پدافند هوایی است، ادامه داد: ما امروز از یک ظرفیت کشف فوق العاده هم در فضای کشور و هم در پایش بیرون مرزها برخوردار هستیم. این ظرفیت در باندهای فرکانسی متنوع، برد و ارتفاعات متفاوت وجود دارد. از چند سال گذشته ما در بحث کشف به طور کامل از تجهیزات بومی استفاده می‌کنیم و در حقیقت امروز کشف ما چند لایه است و نقطه‌ای از کشور وجود ندارد که به صورت ۲۴ ساعته پایش نشود. هم پایش‌های اکتیو (فعال) و هم پایش پسیو(غیرفعال) داریم.

معاون عملیات نیروی پدافند هوایی ارتش تصریح کرد: کنار همه ابزار و تجهیزات، یک شبکه دیده‌بانی کاملا مکانیزه و بسیار گسترده داریم که هم در نوار مرزی و هم در عمق داخلی کشور و هم در اطراف نقاط پدافندی به طور گسترده از آن استفاده می‌کنیم و به طور جدی می‌توانیم این را بگوییم که فضای کشور یک فضای ناامنی برای موشک‌ها، بمب‌های هدایت شونده، هواپیماهای باسرنشین و بدون سرنشین پنهانکار و جاسوسی دشمن است و تاکنون هم اجازه نداده‌ایم چنین اتفاقی بیفتد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha